Brak kategorii

10 lub 15 tysięcy złotych na sport!

Dzisiaj, tj. 7 kwietnia ruszył nabór wniosków o granty w ramach rządowego programu “Klub”. Małe i średnie kluby sportowe mogą ubiegać się o pieniądze, które mogą zostać przeznaczone na szkolenia, organizację obozów sportowych czy zakup potrzebnego sprzętu.

W zeszłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aż 5172 kluby otrzymały dofinansowanie. Z tego powodu w tym roku powiększono budżet programu o 26 milionów złotych, do pułapu 66.5 miliona. 

Jakie są założenia programu? 

Do “Klubu” mogła dołączyć organizacje sportowe jedno jak i wielosekcyjne. Pieniądze mają być przeznaczone na wsparcie sportowe dla osób poniżej 18. roku życia. Klub musi prowadzić nieprzerwaną działalność od przynajmniej 3 lat przed datą składania wniosku. Czas na realizację zadań określonych we wniosku jest do końca listopada tego roku. Od klubu wymagane jest 5% wkładu własnego. 

Cele programu to zwiększenie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wsparcie klubów sportowych w ich działaniach, inwestycja w kapitał ludzki oraz pomoc lokalnym samorządom w wykorzystywaniu dostępnej infrastruktury sportowej. 

Wymogi dotyczące uczestników.

Bezpośredni uczestnicy muszą mieć poniżej 18 lat. Dodatkowo, w trakcie trwania programu zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe, których wyniki będą wprowadzone do elektronicznej bazy danych. 

Więcej informacji na temat zasad przyznawania grantu można uzyskać na stronie: 

https://rzadowyprogramklub.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button