InwestycjeMedia lokalne

12 milionów wsparcia dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Województwo śląskie wesprze kwotą 12 milionów złotych inwestycję, w ramach której ma zostać wybudowany i wyposażony nowy budynek Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Podpisy pod umową na przekazanie środków złożyli marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz pełniący obowiązki dyrektora naczelnego szpitala prof. Piotr Przybyłowski.

Inwestycja wpisuje się w priorytety prowadzonej przez nas regionalnej polityki ochrony zdrowia, stanowiąc jej fundament, jakim jest rozwój profilaktyki zdrowotnej. Wczesna prewencja chorób środowiskowych serca, płuc i chorób cywilizacyjnych, diagnostyka i medycyna naprawcza. Ponadto wpływa na rozwój kompleksowej opieki nad osobami ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego poprzez ograniczenie zachorowalności, przedwczesnej umieralności oraz niepełnosprawności z powodu chorób układu krążenia. Województwo Śląskie słynie z medycyny, to właśnie tutaj znajduje się wiele flagowych, znanych w Polsce i Europie ośrodków. Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu to jedna z naszych medycznych wizytówek „przekazuje Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Inwestycja polegać będzie na połączeniu obiektu A+ z dwoma wcześniej zrealizowanymi segmentami B i C, które stworzą jednolity obiekt szpitalny. Ma to wpłynąć na to, iż proces diagnostyczno-decyzyjny zostanie usprawniony, ponieważ będzie odbywał się w obrębie interdyscyplinarnego zespołu lekarskiego w spójnym kompleksie szpitalnym, którego na ten moment nie było. Ułatwi to nie tylko życie nie tylko lekarzom, ale i pacjentom, którzy nie będą musieli być przewożeni pomiędzy budynkami. Chorzy będą tym samym mieli zapewnioną ciągłość leczenia od opieki ambulatoryjnej przez diagnostykę i terapii, aż po specjalistyczne leczenie i rehabilitację.

Jak przekonuje prof. Piotr Przybyłowski pełniący obowiązki dyrektora naczelnego szpitala warunki dla chorych będą zdecydowanie bardziej komfortowe. Sale będą klimatyzowane i wyposażone w najnowsze technologie. Sam projekt rozbudowy tego wyjątkowego miejsca, jakim niewątpliwie jest Śląskie Centrum Chorób Serca realizowany jest od 2018 roku. Program rozbudowy realizowany jest od 2018 roku, a jego łączna wartość do 2021 roku wyniosła ponad 111 milionów złotych.  

fot. UMWS

Źródło: UMWS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button