Życie Miasta

Będzie pomoc dla gliwickich przedsiębiorców?

Gliwiccy przedsiębiorcy wielokrotnie skarżyli się na brak realnej pomocy w czasach pandemii ze strony gliwickiego samorządu. Czy teraz się to zmieni?

W dniu 05.02.2021 grupa radnych skierowała do prezydenta interpelację, w której pyta o stanowisko miasta w sprawie zwolnienia z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu:

Nie znamy jeszcze odpowiedzi prezydenta na otrzymana interpelację, z informacji podanych na stronie www.gliwice.eu wynika jednak, że na najbliższej sesji Rady Miasta Gliwice ma pojawić się projekt uchwały zwalniającej przedsiębiorców z tej opłaty. Choć mowa tylko o zwolnieniu z pierwszej raty opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w lokalach gastronomicznych, to i tak należy docenić ten krok prezydenta.

Tymczasem katowiccy radni zwolnili tamtejszych przedsiębiorców z całorocznej opłaty koncesyjnej za sprzedaż alkoholu. To kolejne już miasto w regionie z taką decyzją; wcześniej podjęto ją już w Bytomiu i Chorzowie, a zwolnienie z opłaty zapowiedziało m.in. Zabrze.

Komentarze

  1. Co do alkoholu, to znalazłem sklep z akcesoriami do produkcji alkoholi – https://alembik.eu/ i zaczynam produkcję na własną rękę. Powinno być zdrowiej i bardziej jakościowo. To chyba dobry kierunek, ale wszystko wyjdzie w praniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button