Budżet Obywatelski Województwa Śląskiego. 31 propozycji w naszym regionie
16 maja zakończył się etap zgłaszania zadań w ramach III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. W naszym regionie zgłoszono 31 projektów.
W tym roku mieszkańcy województwa śląskiego zgłosili 203 propozycje zadań na łączną kwotę ponad 56 mln zł. Najwięcej zadań wpłynęło w ramach puli EKO (48 zgłoszeń). W puli REGIO najwięcej zadań zgłoszono w podregionie 4 obejmującym powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice (31 zgłoszeń).
Pozytywny wynik weryfikacji formalnej uzyskało 198 zgłoszonych zadań, trzy zostały ocenione negatywnie, a dwa zadania zostały wycofane przez wnioskodawców. Lista zadań, które spełniły wymogi formalne, dostępna jest na stronie bo.slaskie.pl. Kolejnym etapem będzie weryfikacja prawno-techniczna. Lista zadań dopuszczonych do głosowania oraz lista zadań niedopuszczonych (wraz z uzasadnieniem) opublikowana zostanie do 16 lipca 2021 r.
Oto tytuły zadań zgłoszonych do BO w naszym regionie:
- Ambulans dla Szpitala Chorób Płuc w Pilchowicach.
- Rehabilitacja po COVID-19! Przebudowa dwóch pomieszczeń na sale chorych na oddziale Rehabilitacji Oddechowej w Szpitalu Chorób Płuc w Pilchowicach.
- Tężnia solankowa w Pilchowicach – źródło zdrowia dla wszystkich!
- Budowa Pszczelego Parku Edukacyjnego na terenie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Radzionkowie
- Bezpłatne zwiedzanie dla mieszkańców Gliwic, Bytomia, powiatów tarnogórskiego, lublinieckiego, gliwickiego obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – Zabytkowej Kopalni Srebra i Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach
- Budowa sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych w miejscowości Lubsza i Kamienica Śląska na drodze wojewódzkiej DW 908
- Cykl turniejów piłki nożnej dla dzieci z kategorii wiekowej Skrzaty z wykorzystaniem formuły rozgrywek Funino PL
- Życie na sportowo – życie na zdrowo: program umożliwiający powszechną dostępność usług w zakresie kultury fizycznej o wysokim standardzie, upowszechniających aktywny styl życia oraz sposoby walki ze skutkami pandemii (zawody lekkoatletyczne)
- Rewitalizacja dróg wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego w Lublińcu mająca na celu usprawnienie poruszania się po terenie pacjentom, rodzinom pacjentów, pracownikom oraz mieszkańcom Powiatu Lublinieckiego
- Volleyland – Śląskie / Od BAJTLA do OLDBOJA – REGIO Mistrzostwa
- Wojewódzka Ekologiczno – Sportowa Olimpiada Wędkarska dla rodzin w kaletańskim Ichtioparku
- Międzypowiatowa Akademia Piłki Siatkowej dla dzieci i młodzieży 2022
- “BUDOWA PRZEJŚCIA PIESZO-ROWEROWEGO W PASIE DROGI WOJEWÓDZKIEJ 906 W MIEJSCOWOŚCI SADÓW”
- Dziś wszyscy jesteśmy szczypiornistami bo za chwilę MUNDIAL mamy. Otwarte Mistrzostwa o Puchar Podregionu 4 w Piłce Ręcznej dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych.
- Parkuj przy Operze – Budowa ogólnodostępnego parkingu w centrum Bytomia (ul. Rostka)
- “Werci sie robić do bajtli” – śląskie warsztaty edukacyjne dla maluchów
- Drama, kajaki i śpiew – spotkajmy się nad rzek
- Zakup samochodu do przewozu pacjentów (w tym niepełnosprawnych) Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu
- „Miłość Blanki i Guida” wielkie widowisko światłem malowane na fasadzie Pałacu Kawalera w Świerklańcu – doposażenie Stowarzyszenia WRAZIDLOK w sprzęt do realizacji widowiska mappingowego.
- Cykl zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w Bytomiu i Tarnowskich Górach podnoszących kompetencje przydatne w przyszłości w ramach udziału w globalnym konkursie robotycznym.
- Utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu
- Rap-PAPA-Park!
- Bliskie spotkania z historią
- Zielone Śródmieście
- Powrót do przeszłości – przejazdy parowozem dla dzieci i młodzieży
- Szlaki kajakowe na Kanale Gliwickim, Kłodnicy i na Małej Panwi.
- Bezpieczni młodzi kierowcy – edukacja przez sport w powiecie gliwickim, lublinieckim, tarnogórskim oraz Bytomiu i Gliwicach.
- Hity wielkiego ekranu czyli jak brzmi muzyka filmowa po śląsku
- DZIECI RATUJĄ WSZYSCY ZYSKUJĄ
- ŚLĄSKI HUMOR, czyli pocovidowa terapia śmiechem.
- Zaanimowani w bloki