WideoŻycie Miasta

Chcesz poszerzyć wiedzę o bezpieczeństwie w sieci i otrzymać gadżety? Zgłoś swoją szkołę do Internet Safety!

Trwa nabór szkół do inicjatywy Internet Safety. Podczas naszych warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak ochronić swoją prywatność w aplikacjach typu: Facebook, Instagram, Twitter, TikTok czy Messenger. Ponadto każdy z kursantów otrzyma: pendrive, torbę, notatnik oraz unijny certyfikat.

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, w jaki sposób możesz skutecznie chronić swoje dane w sieci? Czy wiesz jak ważny współcześnie jest temat cyberbezpieczeństwa? A może sądzisz, że nie dotyczy on Ciebie bezpośrednio? Korzystanie z Internetu stwarza każdemu z nas nieograniczone możliwości, jednak pamiętaj o tym, że wiążą się one również z koniecznością zachowania ostrożności.

Temat cyberbezpieczeństwa jest ważny tak samo dla dużych czy małych firm, szkół oraz osób indywidualnych, takich jak TY. Musisz wiedzieć, że wszystko, co publikujesz na swoich kontach społecznościowych, każde zdjęcie, film, oznaczenie, nakręcona relacja czy każdy komentarz, który zamieszczasz ma wpływ na Ciebie, TWOJE bezpieczeństwo i TWOJĄ przyszłość, a może również Twojego znajomego lub członka rodziny.

Istnieje całe spektrum niebezpieczeństw, które mogą Cię spotkać w sieci. Zaczynając od niewinnych wirusów, czy złośliwych oprogramowań, po pobieranie Twoich poufnych danych, numerów kont bankowych, dostępu do kamery na Twoim urządzeniu czy wyłudzeń i kradzieży.

Naprzeciw temu wychodzi inicjatywa Internet Safety. Dzięki niej pod czujnym okiem specjalistów dowiesz się jak ochronić swoją prywatność w aplikacjach typu: Facebook, Instagram, Twitter, TikTok czy Messenger; Jak kształtować swój wizerunek w sieci; Jak zarządzać swoją historią przeglądania…

Internet Safety to warsztaty rozpoczynające się od września, do których TY możesz zgłosić swoją szkołę! Podczas naszych spotkań każdy z uczestników będzie mieć dostęp do sprzętu multimedialnego, który posłuży do ćwiczeń z bezpieczeństwa w sieci. Ponadto po zakończeniu kursu rozdamy: unijne certyfikaty, podręczniki oraz pakiety gadżetów – pendrive’y, torby i notatniki.

Zainteresowany?! Chcesz, żeby warsztaty odbyły się w TWOJEJ szkole? Zgłoś się do nas pod numerem 507 879 415 lub napisz maila na adres dominka.paliczka@klaster.org.pl – po więcej informacji kliknij TUTAJ.

Krzysztof Ostapowicz

Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony:  https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button