Media lokalneŻycie Miasta

Chcesz przyjąć Uchodźców z Ukrainy pod swój dach? Powstała specjalna Baza lokalowa

U naszych wschodnich sąsiadów trwa dziesiąty dzień rosyjskiej inwazji zbrojnej. Według danych ONZ, z zaatakowanego kraju uciekło już ponad 500 tysięcy osób. Najwięcej z nich, bo aż 281 tysięcy, trafiło do Polski.

Przyjęcie tylu osób w tak krótkim czasie jest nie lada wyzwaniem i wymaga skomplikowanych operacji organizacyjnych i logistycznych. W serwisach społecznościowych można napotkać na ogłoszenia zarówno osób prywatnych, jak i innych organizacji, które oferują swoją pomoc w tym zakresie. Wiele z tych ogłoszeń jest wielokrotnie udostępnianych i przekazywanych dalej, co zdecydowanie sprzyja dotarciu do potrzebujących osób. Adresy te często nie są jednak na bieżąco sprawdzane i aktualizowane, co utrudnia komunikację i skuteczną pomoc.

W odpowiedzi na te problemy powstała specjalna Baza lokalowa dla Uchodźców z Ukrainy, dedykowana dla województwa śląskiego – slaskiedlaukrainy.pl.

Narzędzie to służy kojarzeniu osób oferujących pomoc z uchodźcami z Ukrainy przez osoby fizyczne. Przedstawiane oferty pomocy nie mają charakteru komercyjnego, a gdy dojdzie do ich zdeaktualizowania, można w prosty sposób skontaktować się z administratorem serwisu – mailowo (kontakt@slaskiedlaukrainy.pl), lub telefoniczne (32 730 68 85). 

W celu zaoferowania noclegu należy wypełnić specjalny formularz umieszczony na stronie, zawierający takie dane jak:

  • Imię i nazwisko,
  • Adres e-mail,
  • Telefon komórkowy,
  • Mieszkanie / pokój / powierzchnia,
  • Dla ilu osób,
  • Miejscowość,
  • Dodatkowe informacje.

Na dzień dzisiejszy (5 marca 2022 rok) na stronie widnieje już ponad 140 ofert noclegowych. 

Więcej informacji na stronie: slaskiedlaukrainy.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button