KulturaŻycie Miasta

Chrząszcze w palmiarni, Dzieci i ryby na basenie

Gliwickie przestrzenie często stają się tłem do dzieł filmowych. Tym razem zespół Chrząszcze wykorzystał palmiarnię do wyjątkowego nagrania, które stanie się teledyskiem do piosenki „Różyczko”.

W Gliwicach co jakiś czas można natknąć się na kręcące się po mieście ekipy filmowe. Taka sytuacja miała miejsce przy nagraniach do filmu młodzieżowego „Klub włóczykijów”, czy gdy mieszkańcy mogli usłyszeć strzały na ulicy Lompy podczas nagrań do drugiej serii „Stulecia Winnych”. O niektórych filmach nagrywanych w Gliwicach pisaliśmy już TUTAJ.

Niedawno planem filmowym projektu „Dzieci i ryby”, który realizuje grupa studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach, była kryta pływalnia Delfin. Młodzi filmowcy przygotowują film o młodej pływaczce, która na skutek niedopatrzeń nie została dopuszczona do zawodów pływackich, o których marzyła.

Gliwickie tropiki natomiast stały się planem zdjęciowym do teledysku „Różyczko”, w którym wystąpiła Marysia Wolas. Teledysk gliwickiego zespołu Chrząszcze zostanie wyemitowany w TVS.

mf UM/ Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button