Inwestycje

Co dalej z ogródkami na Trynku?

Radny Łukasz Chmielewski wystosował pismo, w którym prosił o informacje dotyczącą ogródków działkowych na Trynku. Publikujemy odpowiedź Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.

Radny wystosował zapytanie 7.10.2021 r. do Aleksandry Wysockiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Gliwice. Dotyczyło ono przyszłości omawianych terenów. Warto zaznaczyć, że zostało ono wysłane przed spotkaniem z działkowcami, które odbyło się 13.10. O sprawie pisaliśmy już przed spotkaniem z działkowcami (możecie przeczytać tutaj) oraz po otrzymaniu odpowiedzi rzecznika miasta (z tekstem możecie zapoznać się tutaj).

Szanowna Pani Prezydent,
w związku z zapytaniami mieszkańców oraz planowanym spotkaniem organizowanym przez dzierżawców ogrodów działkowych, proszę o informacje w sprawie ogrodów działkowych położonych na terenach miejskich w Dzielnicy Trynek. Zapytanie dotyczy ogrodów, które nie są skupione w ROD-ach i położone są w rejonie ulic: Rybnicka, Ossowskiego, Szarych Szeregów, Równa, Bardowskiego. Zainteresowani chcieliby uzyskać informacje dotyczące planowanej przyszłości w/w terenów, kwestii możliwości dzierżawy itp. Zdaje sobie sprawę z ilości zadań jakimi obarczony jest Urząd Miasta w Gliwicach, jednak zależy mi na uzyskaniu tej informacji do dnia 13.10.2021 r. Jeżeli tylko możliwości stosownego wydziału na to pozwalają, to bardzo proszę o udzielenie tej informacji w w/w terminie.

Z wyrazami szacunku,
Radny Rady Miasta Gliwice
Łukasz Chmielewski

Odpowiedź w sprawie radny Chmielewski otrzymał 29.10. Z tekstu wynika, że podjęto decyzję o przedłużeniu umów dzierżawy a umowy zostaną przedłużone na okres 1 roku. W piśmie możemy przeczytać, że zostało podpisane zarządzenie w sprawie wydzierżawienia i zawarcia nowych umów z wnioskodawcami. Ponadto w odpowiedzi możemy przeczytać, że Miejski Zarząd Usług Komunalnych ogłosił konkurs na projekt Alei Noworybnickiej.  

Działkowcy z Trynku i inni wspierający ich gliwiczanie jednoczą się na facebookowej stronie Ogrody Działkowe Trynek. W grupie funkcjonują nie tylko użytkownicy ogródków, również urbaniści, architekci i niektórzy zaangażowani przedstawiciele władzy. Dzierżawcy terenu mają nadzieję, że sprawą zainteresują się także inni radni i pomogą zachować mieszkańcom ich zieleń i jednocześnie wypracować wspólną wizję Alei.

Na stronie możemy przeczytać, że mieszkańcy dzielnicy są bardzo zainteresowani losem ogródków: Codziennie ostatnio słyszę od mieszkańców dzielnicy “[…] co z nami będzie ? Czy były jakieś rozmowy z Urzędem Miasta? My chcemy nadal tam funkcjonować”.Niestety, na razie odpowiadam, że Nie. Ale mamy nadzieję, że do takich rozmów w końcu dojedzie. Bo nie wyobrażam sobie, żeby coś robić bez względu na zdanie mieszkańców. Mamy naprawę fajne pomysły na ten piękny teren zielony. – pisze organizator całej akcji, Andrzej Cybulski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button