Inwestycje

Czego brakuje nad stawem przy ulicy Jesiennej? Radny Kiełpiński reaguje

Zagospodarowano tereny wokół stawów przy ul. Jesiennej w Sośnicy. Przestrzeń została uporządkowana, pojawiły się nasadzenia. Zmiany miały miejsce w 2020 roku. Teraz mieszkańcy zgłaszają potrzebę zainstalowania tam toalet.

Przy stawach przy ulicy Jesiennej dokonano zmian, które uatrakcyjniły ten teren dla mieszkańców. Pojawiły się ławki, stojaki na rowery, miejsce na grilla lub ognisko, wokół zbiornika pojawiły się nasadzenia, lampy solarno-wiatrowe, kosze na śmieci oraz małe urządzenia zabawowe dla dzieci.

Zmiany zachęciły mieszkańców do przebywania w okolicach stawów, jednak zaakcentowały nowe problemy.

Marcin Kiełpiński Radny Rady Miasta Gliwice zwrócił się do Urzędu Miasta z zapytaniem o możliwość instalacji publicznej toalety na chętnie odwiedzanym terenie. W okolicy odbywa się coraz więcej wydarzeń, które trwają kilka godzin, takie rozwiązanie ułatwiłoby więc swobodne funkcjonowanie.

Radny zwrócił się z prośbą o techniczne możliwości oraz szacowane koszty a w razie braku możliwości instalacji stałej toalety o możliwość sezonowego umieszczenia Toi Toi i jaki jest koszt takiej usługi. Jednocześnie prosił o przygotowanie powyższych informacji również dla lokalizacji przy ul. Dzionkarzy.

Gdzie jeszcze potrzebna by była taka inwestycja?

Ada Duda

Komentarze

  1. A gdyby tak zastosować takie lampy – https://bercal.pl/ ? Nie sądzicie, że będą dużo lepszym pomysłem?
    Jak dla mnie tam niczego nie brakuje. Kwestia odpowiedniego poukładania wszystkich elementów i będzie dobrze.
    Co wy na to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button