Wideo

Członek Zarządu Powiatu zdradza sekrety miasta!

Maciej Szostak w rozmowie z Piotrem Czarnojańczykiem poruszył temat jednostki samorządowej, jaką jest powiat. Podczas dyskusji Członek Zarządu Powiatu zdradził nam sekrety miasta Zawiercie.

Piotr Czarnojańczyk pełni funkcję nieetatowego Członka Zarządu Powiatu Zawierciańskiego, ale by objąć tę posadę, musiał przejść długą drogę. Dlatego zacznijmy od początku jego kariery zawodowej.

Piotr z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2015 roku współtworzy Klaster Innowacji Społecznych jako Członek Zarządu. Dzięki swoim szerokim działaniom społecznym w powiecie i gminie Zawiercie został dostrzeżony przez lokalnych działaczy samorządowych. Zainteresowanie jego osobą przerodziło się w zaproszenie do udziału w wyborach samorządowych w 2018 roku.  Ówczesny wiceprezydent Zawiercia, a aktualnie prezydent – Łukasz Konarski w 2017 roku zaprosił Piotra Czarnojańczyka do udziału w swojej kampanii samorządowej: prezydenckiej i do rady miasta. Członek Zarządu Klastra Innowacji Społecznych zgodził się wziąć udział, bo jak mówi:

“Pracowałem już od początku studiów w ramach różnych działalności i jakby nie patrzeć działalność prawnicza jest również społeczną. Uznałem, że warto to pokazać szerszemu gronu odbiorców, na poziomie lokalnym i spróbować swoich sił w samorządzie, który jest naturalną drogą rozwoju dla każdego społecznika.”

Piotr Czarrnojańczyk startował w wyborach 2018 roku ze swojego rodzinnego orkegu – Kromołowa. Uzyskał 224 głosy i nominalnie zdobył mandat radnego, ale niestety złożyło się tak się, że system D’Hondta pozbawił go mandatu ze względu na słabość listy. Jak wiemy, Łukasz Konarski wygrał wybory, a w ramach kontynuowania współpracy prezydent zaproponował Piotrowi Czarnojańczykowi:

“Chciałbym, żebyś został nieetatowym Członkiem Zarządu Powiatu Zawierciańskiego.”

Tak wyglądała ścieżka kariery Piotra Czarnojańczyka na stanowisko Członka Zarządu Powiatu Zawierciańskiego. Wróćmy natomiast do meritum – jakie sekrety miasta zdradził Piotr w rozmowie? Zobaczcie nasze wideo i dowiedzcie się sami! Całą rozmowę możecie również posłuchać na serwisie Spotify.

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button