Media lokalneŻycie Miasta

Czy słupki znajdujące się przy ul. Siemińskiego powinny zniknąć?

Już za jakiś czas może dojść do reorganizacji ruchu w ul. Siemińskiego. Wszystko to za sprawą słupków, które zostały zamontowane podczas  zmodernizowania ulicy w 2010 roku. Ich głównym celem było uniemożliwienie parkowania pojazdów na chodnikach, które są częścią deptaka.

W teorii piesi mają możliwość korzystania z całości ulicy Siemińskiego – jednak zdecydowanie lepiej czują się na chodniku, o czym może świadczyć znikoma ilość osób poruszająca się środkiem umiejscowionej w centrum Gliwic ulicy. Najpewniej taki stan rzeczy wynika z niewiedzy gliwiczan, iż cała droga jest do ich dyspozycji, bądź z obawy przed jeżdżącymi samochodami. Zgodnie z oznakowaniem aktualnie na ul. Siemińskiego mogą wjeżdżać autobusy, mieszkańcy, przedsiębiorcy, dostawcy oraz oczywiście służby.

Gliwicki Zarząd Dróg Miejskich w związku z tą sytuacją będzie musiał więc podjąć decyzję czy rzeczone słupki usunąć czy też szukać rozwiązania problemu w czymś innym. Z gliwickiego ratusza padają głosy, że ulica powinna być objęta takimi samymi przepisami jakie zostały zastosowane na starówce, za sprawą wprowadzenia specjalnych identyfikatorów dla osób uprawnionych do wjazdu. Co prawda liczba osób wjeżdżających na starówkę radykalnie zmalała, to jednak należy zadać sobie pytania czy w przypadku ul. Siemińskiego jest taka potrzeba.

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie? Czy jest konieczność wprowadzenia zmian? Zapraszamy do zostawienia swojej opinii na ten temat w komentarzu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button