AnalizyŻycie Miasta

Czy technologia może ocalić świat? Odpowiedź już dzisiaj w Gliwicach

Już dzisiaj na Politechnice Śląskiej w Gliwicach rusza wystawa mobilna organizowana przez Ambasadę Szwajcarii w Polsce. Celem wystawy ma być odpowiedź na pytanie – „Czy technologia może ocalić świat?”. A odpowiedzi na to pytanie najprawdopodobniej udzielą także obecni na uroczystości otwarcia Ambasador Szwajcarii w Polce, prezydent Gliwic oraz rektor Politechniki Śląskiej.

Podczas uroczystej ceremonii otwarcia wystawy ruszającej dziś, 5 kwietnia o godz. 14:00 pojawią się Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, Ambasador Szwajcarii w Polsce Jürg Burri oraz Prezydent Gliwic Adam Neumann. Natomiast po inauguracji przewidziany jest panel dyskusyjny dla studentów uczelni pod nazwą „Nauka i gospodarka dla zielonej przyszłości”.

Szwajcaria jako światowy lider w zakresie szeroko pojętej innowacyjności swoimi działaniami stara się zmierzać do postawionych w Agendzie ONZ 2030 celów zrównoważonego rozwoju. Zainicjonowana przez Ambasadę Szwajcarii wystawa „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” ma przedstawiać innowacje opracowane przez szwajcarskich naukowców oraz propozycje przedsiębiorców w zakresie takich obszarów jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recykling oraz energetyka.

Inicjatywa ma promować działania mające na celu ograniczenia negatywnego wpływu ludzi na środowisko naturalne oraz klimat za sprawą wdrożenia w Polakach eko-nawyków oraz nowych technologii. Wystawę zobaczyć będzie można od dzisiaj do 26 kwietnia 2022 roku.

Źródło: Politechnika Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button