InwestycjeŻycie Miasta

Czy w Gliwicach nienawidzą drzew?

Zielone Gliwice tłumaczą: Absurdalny obraz i sytuacja. Jesiony z ul. Nowy Świat wcale nie były konieczne do wycinki.

Zielone Gliwice to strona zrzeszająca społeczność wspierającą rozwój zieleni w Gliwicach. Oznaczyli oni kierownictwo miasta (Adam Neumann, Ewa Weber, Mariusz Śpiewok, Aleksandra Wysocka) w poście na facebooku w tekście, w którym umieścili serdeczną prośbę, aby szczegółowiej przyglądać się projektom i inwestycjom finansowanym z naszego wspólnego budżetu miejskiego.

Argumentem, który przyświecał autorom postu, był fakt wycinania zdrowych drzew, przy ulicy Nowy Świat, które, jak się okazuje, nie przeszkadzały w budowie ścieżki rowerowej połączonej z chodnikiem dla pieszych. Prośba autorów postu dotyczyła również tego, by urzędnicy i projektanci wykonujący swoje obowiązki podchodzili z poszanowaniem do przestrzeni publicznej i wartości stanu zastanego. Drzew oraz świadczonych przez nich usług środowiskowych jak i ekonomicznych nie da się odtworzyć w krótkim czasie.

2 jesiony pozostałe na zdjęciach również przeznaczone są do wycinki.

W komentarzach z pytaniami o szanse na uratowanie przynajmniej tych dwóch drzew możemy przeczytać opinie, że w związku z działaniami nie wiadomo czy też nie został uszkodzony system korzeniowy i w jakim stopniu, ponadto zależałoby to od woli kierownictwa miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button