SportŻycie Miasta

Czy zabójcze „krokodylki” staną na drodze gliwiczanina w pobiciu rekordu Guinnessa?

Już 3 kwietnia Piotr Lerski – czyli właściciel KS 3arte Arena Gliwice, w którym jest też instruktorem stanie przed niemałym wyzwaniem. Gliwiczanin bowiem będzie próbować ustanowić nowy rekord Guinnessa w robieniu burpessów na czas.

Na czym zatem będzie polegało rekordowe wyzwanie Piotra Lerskiego? Rywalizacja odbędzie się w kategorii Sprint Burpees. Natomiast przed Panem Piotrem stoi wykonanie 68 powtórzeń w ciągu zaledwie 3 minut, żeby móc cieszyć się ustanowieniem nowego rekordu Guinnessa i pobiciem dotychczasowego wyczynu Kanadyjczyka.

Co prawda większość ludzi nie kojarzy na czym polega ćwiczenie, które wykonywać w tym wyzwaniu będzie gliwiczanin – jednak osoby związane z branżą fitness mogą śmiało potwierdzić, że jest to wręcz mordercze ćwiczenie wykorzystywane chociażby w treningu interwałowym. Polega ono na układzie kilku ruchów zaczynających się od przysiadu, przez oparcie swoich łokci o podłogę, opierając jednocześnie wyprostowane nogi i wykonując tzw. „deskę”, by następnie wykonać pompkę, a w etapie końcowym energicznie z niej wyskoczyć z uniesionymi rękami. Jest to na tyle złożone ćwiczenie, że jego poprawne wykonanie musi być podparte poprawną techniką oraz płynnością ruchów.

Pan Piotr jednak nie pozostanie sam przed tym ogromnym sportowym wyzwaniem – bowiem będą z nim kibice zgromadzeni w Arenie Gliwice. Nad oceną techniki Pana Piotra czuwać będą zawodowi sędziowie, którzy miejmy nadzieję zatwierdzą nowy rekord Guinnessa w kategorii Sprint Burpees.

Jeżeli chcecie wspomóc Pana Piotra w tym wyjątkowym wyzwaniu, to start wydarzenia przewidziano na 3 kwietnia o godzinie 13:30, a wstęp jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button