KulturaŻycie Miasta

Daj się poznać na XXIII Wojewódzkich Prezentacjach Artystycznych Dzieci i Młodzieży w Gliwicach

Już 31 marca rozpocznie się kolejna edycja przesłuchań w ramach XIII Wojewódzkich Prezentacji Artystycznych Dzieci i Młodzieży w Gliwicach. Wydarzenie organizowanie jest przez Młodzieżowy Dom Kultury, a brać udział w nim mogą mieszkańcy województwa śląskiego w przedziale wiekowym od 5 do 25 lat.

Przesłuchania artystyczne zostały podzielone na kategorię taneczną oraz na muzyczno-wokalną. Dla najlepszych artystów w swoich kategoriach czeka niepowtarzalna okazja do zaprezentowania swojego talentu przed publicznością zgromadzoną podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się 27 kwietnia w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

Jednak występ przed szeroką publicznością zgromadzoną w gliwickim teatrze nie będzie jedyną nobilitacją dla młodych artystów. Organizatorzy przygotowali Grand Prix, którą jest ręcznie odlewana figurka „Jaśka” zaprojektowana przez artystę – plastyka Aleksandra Smolińskiego współpracującego z Młodzieżowym Domem Kultury. Natomiast wykonaniem statuetek  za pomocą tradycyjnych metod odlewniczych i grawerniczych zajmie się pracownia Katedry Odlewnictwa Wydziału Mechanicznego Technologicznego Politechniki Śląskiej.

A po więcej szczegółów oraz formularze zgłoszeniowe zapraszamy Państwa na stronę Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach: mdk.gliwice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button