JawnośćKonsultacje społecznePolityka lokalna

Deklaracja wyborcza Prezydenta Neumanna z 2019. Czy realizuje obietnice?

Dotarliśmy do deklaracji wyborczej prezydenta Neumanna podpisanej w 2019 roku, kiedy jeszcze kandydował na stanowisko. Jakich wartości obiecał przestrzegać Prezydent?

Przypomnijmy, gdy prezydent Zygmunt Frankiewicz po 26 latach nieprzerwanego rządzenia miastem, przestał pełnić funkcję w samorządzie, poparł kandydaturę Adama Neumanna. Gliwiczanie, w przedterminowych wyborach, 5 stycznia, wybierali z czterech kandydatów prezydenta Gliwic. Rozstrzygnięcie nastąpiło krótko przed północą, gdy podliczono wszystkie głosy. Wtedy okazało się, że druga tura wyborów nie jest potrzebna, na Adama Neumanna, wcześniej zastępcę prezydenta Zygmunta Frankiewicza, zagłosowało 51,18 proc. osób (24 854 głosy). Frekwencja wyniosła wtedy 35,53 proc.

Deklaracja wyborcza Prezydenta składa się z 5 głównych punktów oraz podpunktów, które poruszają najistotniejsze kwestie wymagające uwagi w mieście. Zostało podkreślone 1. znaczenie partycypacji mieszkańców w decyzjach podejmowanych przez Miasto, 2. istotę zrównoważonego rozwoju, 3. dostosowanie transportu publicznego do potrzeb mieszkańców, 4. konieczność podjęcia działań w trosce o jakość powietrza w mieście oraz 5. odejście od strategii realizowania działań według minimalnych wymagań, które są narzucane przez prawo.

Deklaracja została podpisana przez kandydata 13 listopada 2019 r. i opatrzona komentarzem: Deklaruję ze świadomością, że użyte pojęcia nie są precyzyjnie zdefiniowane i mogą nastąpić różnice interpretacyjne. Deklaruję podjęcie wyżej wymienionych zadań z honorowaniem zdania mieszkańców w poszczególnych sprawach.

Jak Wy oceniacie realizację założeń z deklaracji?

Komentarze

  1. Nic dodać nic ująć. Fatalny administrator miasta, który głos mieszkańców ma za nic. O braku wizji dalszego rozwoju miasta z uwzględnieniem poniesionych przez mieszkańców kosztów (często zawyżonych w kolejno przeprowadzanych postępowaniach przetargowych). Wymazuje z pamięci wydarzenia w których brak udział. Poszukujemy nowego kandydata – bo w przyszłym roku będzie za późno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button