Życie Miasta

Drużyna Jedynki zaprasza do wspólnego biegania

Drużyna Jedynki to grupa 34 osób – nauczycieli i uczniów I LO Dwujęzycznego w Gliwicach, których połączyła wspólna pasja – sport. Świetnie się bawią i propagują zdrowy styl życia. Obecnie startują w comiesięcznych biegach Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej.

Drużyna Jedynki to uczniowie i nauczyciele gliwickiej Jedynki. Biegamy, chodzimy z kijkami, spacerujemy i pojawiamy się na różnych lokalnych wydarzeniach sportowych. Zachęcamy wszystkich do zdrowego i aktywnego trybu życia – opowiadają nam członkowie drużyny. Czas pandemii nie sprzyja organizacji wydarzeń sportowych na świeżym powietrzu, drużynie udało się jednak wziąć udział w styczniowej i lutowej “Prowokacji parkowej”. W tym roku planują wziąć udział także w Biegu o Złotą Kaczkę w Toszku oraz w katowickim Wizz Air Half Marathon.

Grupa powstała w październiku 2020 roku. Obecna jest w social mediach – ma swój profil na Facebooku oraz klub w aplikacji STRAVA. Członkowie grupy biegają, kiedy tylko mogą, wspierają się, promują swoją szkołę i aktywność fizyczną. Zachęcają innych do oderwania się od komputerów, do których skutecznie przywiązała nas pandemia i edukacja online.

zdjęcie: Aleksandra Dryszel

– Nie spodziewałam się aż takiej pozytywnej reakcji i tak licznego zainteresowania. Pomysł zakiełkował mi podczas jednego z biegów w GPPB, w której biegam z mężem od czerwca 2020. Zobaczyłam ekipę pracowników Opla w firmowych koszulkach i pomyślałam – dlaczego i my w szkole nie możemy stworzyć takiej grupy? Potem już wszystko potoczyło się ekspresowo – pierwsi sponsorzy, koszulki, ogromne wsparcie ze strony szkoły – tak o początkach Drużyny Jedynki opowiada Małgorzata Piekarz. – W gronie pedagogicznym jest mnóstwo aktywnych, kochających sport osób. Wszyscy uczniowie są bardzo zaangażowani. Biega z nami pan Dyrektor Adam Sarkowicz – zdobywca Korony Maratonów Polskich, zresztą niejedyny w gronie. Staramy się zarażać wszystkich pozytywną energią, pasją i miłością do sportu. Chcemy pokazać, że dla młodych ludzi niezwykle istotny jest nie tylko rozwój intelektualny, ale też rozwój ruchowy, zainteresowania, kontakt z innymi ludźmi”.

Aktualnie pracujemy nad akcją „Drużyna Jedynki rzuca wyzwanie”, w której będziemy chcieli zachęcić wszystkich licealistów oraz mieszkańców Gliwic do aktywnego trybu życia i udziału w biegach stworzonych przez naszą Drużynę! Zapraszamy!Odliczamy do kolejnych startów. Przed nami „Bieg Powitania Wiosny” 21.03 oraz kolejna, marcowa edycja Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej 27.03.

Gratulujemy pasji i zaangażowania. Aktywność fizyczna pozostaje jedną z najlepszych metod na polepszenie swojej odporności i zdrowia psychicznego – to szczególnie ważne w czasie pandemii. Trzymamy też kciuki za kolejne starty w wydarzeniach sportowych, życząc drużynie samych sukcesów.

Adrian Misiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button