Polityka lokalna

,,Czekają aż samo runie”? MZUK komentuje sprawę drzewa zagrażającego placowi zabaw

Plac zabaw w parku Chopina wyłączono z użytku. Powodem jest grożące przewróceniem się drzewo. Internauci okazują swoje niezadowolenie w komentarzach.

Ważna informacja dla rodziców i opiekunów dzieci korzystających z placu zabaw w parku Chopina! W trosce o bezpieczeństwo użytkowników miejsce to zostało zamknięte do odwołania – informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

Przyczyną decyzji o zamknięciu placu zabaw jest zły stan jednego z drzew rosnących na terenie placu zabaw – surmi bignionowej. Jak wykazała najnowsza ekspertyza dendrologiczna, z uwagi na bardzo złą wytrzymałość pnia oraz stabilność w gruncie roślinę trzeba usunąć. Drzewo, szczególnie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych, zagraża bezpieczeństwu osób korzystających z placu zabaw (może złamać się i przewrócić).

Użytkownicy parku się niecierpliwią i swoje niezadowolenie opisują w Internecie. Zaznaczają, że plac zabaw jest wykorzystywany przez dzieci głównie w wakacje a wycięcie jednego drzewa nie powinno stanowić wielkiego problemu. Zastanawiają się, ile jeszcze może to trwać a niektórzy powątpiewają w potrzebę wycinki rośliny.

Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach odpowiada jednak na zaniepokojenie mieszkańców i zaznacza, że w ekspertyzie dendrologicznej sprawdzono, że nie ma możliwości by uratować drzewo. MZUK podkreśla ponadto, że dołoży wszelkich starań aby jak najszybciej otworzyć plac zabaw jednak konieczne są stosowne formalności.

Ada Duda/ MSI 28

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button