Wideo

Eko wolontariusze poszukiwani!

Fundacja Park Śląski poszukuje EKO wolontariuszy. W styczniu rusza “Parkowa Kuźnia Wolontariatu”.

Głównym założeniem projektu jest stworzenie międzypokoleniowego ekologicznego wolontariatu na terenie Parku Śląskiego. Celem tego typu wolontariatu jest zaktywizowanie lokalnej społeczności, zarówno młodzieży jak i seniorów, a przy tym zadbanie o dobro “Płuc Śląska”.

Na warsztatach, w których weźmie udział 120 uczestników, zostanie poruszona tematyka z zakresu ekologii oraz ochrony środowiska. Co więcej, wolontariusze będą mieli możliwość zapoznać się z bogactwem przyrodniczym Parku Śląskiego i dowiedzieć się jak, o nie dbać.

Przed nimi dziesiątki godzin warsztatów prowadzonych w formie wykładów, spacerów i aktywnych spotkań, podczas, których m.in. poznają metodę badania poziomu zanieczyszczenia powietrza w różnych częściach Parku. Parkowy wolontariat, który zostanie utworzony z uczestników warsztatów, będzie odbywał eko patrole i dbał o czystość w Parku, a także pomoże w działaniach interwencyjnych, takich jak pielęgnacja roślin czy dokarmianie zwierząt.

Projekt jest kierowany zarówno dla młodzieży od 15 roku życia, jak i seniorów 60+ z Chorzowa i okolic, którzy chcą przyłączyć się do tworzenia ekologicznego wolontariatu w Parku Śląskim i wspólnie zadbać o jego dobro. Taka forma aktywności jest inicjatywą społeczną, która pozwoli na integrację między pokoleniami, zdobycie nowej wiedzy i doświadczenia przez uczestników oraz realne wsparcie działań Parku.

W celu zapisania się na warsztaty i po więcej informacji Fundacja zaprasza na stronę internetową www.zieloneslaskie.pl oraz zachęca do dzwonienia po nr 784-530-901.

Projekt “Parkowa Kuźnia Wolontariatu” realizowany jest w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy ze środków Funduszy norweskich i Funduszy EOG na lata 2014-2021.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button