Życie Miasta

Emocje jak na grzybach? Nie w ten weekend! To niesamowite co spotkało tych grzybiarzy

Grzybobrania to bardzo popularny sposób na spędzanie wolnego czasu w jesienne weekendy. Przyjemna czynność nie zwalnia nas jednak z konieczności zachowania ostrożności…

W sobotni wieczór pod numer alarmowy zadzwonił 65-letni gliwiczanin, informując, że zgubił się w lesie. Popołudnie zamierzał spędzić na poszukiwaniu grzybów. Samochód pozostawił w Rudnie, lecz spacerując, całkowicie stracił orientację w terenie. Dyżurny pyskowickiego komisariatu dodzwonił się do grzybiarza, lecz po chwili telefon mężczyzny wyłączył się (wyładowana bateria). Szybko powiadomiono rodzinę, a w rejon skierowano patrole i rozpoczęto poszukiwania. Po ponad dwóch godzinach, przed 22.00, mężczyznę odnaleziono w rejonie wsi Łącza.

Inna sytuacja związana z grzybobraniem miała miejsce w pobliskim lesie w okolicach jeziora czechowickiego. Tam grzybiarz natknął się na sześć niewybuchów niemieckich pocisków przeciwlotniczych kalibru 20 mm. Policjanci zabezpieczyli miejsce i wezwali saperów, a ci doszukali się w ziemi jeszcze 19 sztuk kalibru 45 mm. Wszystko zostało zabrane i zneutralizowane na poligonie.

Policja Gliwice/ Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button