Media lokalne

Europejskie Forum Młodych Liderów

Od 25 do 27 kwietnia 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, odbędzie się Europejskie Forum Młodych Liderów.

Inicjatywa powstała przy współpracy m.in. z Fundacją New Europe Foundation. Odbędzie się zarówno w formie stacjonarnej, jak i poprzez transmisję online. 

Dzięki organizacji tego wydarzenia młodzież z krajów europejskich, studenci regionalnych uczelni i przedsiębiorcy, podejmą dyskusję na tematy ważne dla młodych Europejczyków. Będzie to również okazja do wymiany wzajemnych doświadczeń. Tematyka spotkań ujęta została w Agendzie ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030 oraz Europejskiej Strategii na rzecz Młodzieży na lata 2019-2027. 

W dobie aktualnej sytuacji, głównym tematem wszystkich tegorocznych sesji plenarnych i warsztatów będzie rosyjska agresja na Ukrainę, jak i możliwości wsparcia ukraińskiego społeczeństwa. Wśród gości znajdzie się również ukraińska młodzież, by wspólnie omówić sposoby mobilizacji społeczeństw obywatelskich w tym zakresie. Wydarzenia towarzyszące odbywać się będą również na terenie kampusu Uniwersytetu Śląskiego. 

Całość rozpocznie się o godzinie 10.00, inauguracyjnym wykładem pt. “Wojna w Europie. Plan dla Ukrainy”
Swoje wystąpienie drugiego dnia (26.04.22 r.) w czasie jednej z sesji, w godzinach od 11.15 do 12.30, przedstawią również m.in. Petros Tovmasyan oraz Robert Kłosowski – z Klastra Innowacji Społecznych. Tematem będzie omówienie skutków gospodarczych i działań wspólnoty zachodniej wobec konfliktu w Ukrainie.

Zachęcamy do zapoznania się z trzydniową agendą całego Forum – dostępną tutaj. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, obowiązuje jednak rejestracja za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej – tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button