InwestycjeŻycie Miasta

Europejskie Forum Przyszłości

Jakie są najistotniejsze wyzwania cywilizacyjne, społeczne i gospodarcze współczesnego świata? Odpowiedzieć na te pytania spróbują specjaliści podczas I edycji Europejskiego Forum Przyszłości (EFP). Wydarzenie odbędzie się w dniach 6 – 8 października 2021 r. na Stadionie Śląskim.

Jakie wyzwania stoją przed Śląskiem w nadchodzącym czasie? Czym jest probiznesowe podejście dla regionu i jak na tym skorzystają przedsiębiorcy, to tylko niektóre z kwestii, o których rozmawiać będziemy podczas Europejskiego Forum Przyszłości. Odbędzie się ono w formule hybrydowej – stacjonarnie z udziałem gości na Stadionie wraz z możliwością udziału zdalnego. Wszystko z zachowaniem obowiązujących standardów bezpieczeństwa epidemicznego.

Przed nami dekada niezwykle dynamicznych przemian, które będą miały wpływ na niemal każdą sferę naszego życia. W odpowiedzi na te zmiany organizatorzy wydarzenia chcą stworzyć platformę dla stałego, cyklicznego dialogu z udziałem wybitnych osobistości ze świata polityki, gospodarki i nauki na tematy o istotnym znaczeniu dla Europy, Polski i oczywiście województwa śląskiego.

Wierzę, że Europejskie Forum Przyszłości będzie znakomitą okazją do wymiany doświadczeń i kreowania rozwiązań. Województwo Śląskie, jako Europejski Region Przedsiębiorczości, stawia sobie ambitne cele w zakresie gospodarki i nowoczesnych technologii. Śmiało patrzymy w przyszłość, przygotowując się do transformacji. Stoimy przed wyzwaniami, które zdefiniują nasze miejsce w zmieniającej się globalnej rzeczywistości. Decyzje dotyczące likwidacji przemysłu wydobywczego powodują, że stoimy przed koniecznością redefinicji gospodarki regionu. Chcemy, żeby Śląsk był jednym z liderów tych zmian – komentuje Jakub Chełstowski, marszałek Województwa Śląskiego.

Strategia województwa zakłada przede wszystkim zmianę charakteru gospodarczego województwa śląskiego. Odejście od przemysłu ciężkiego na rzecz innowacyjnych gałęzi gospodarki i przede wszystkim ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii. Na tej bazie powinny powstać sektorowe działania wsparcia dla przedsiębiorców i środowisk naukowych, żeby implementować środki do biznesu, bo takie jest dzisiaj główne założenie i taka też jest tendencja w całej Unii Europejskiej.

Aktualne doświadczenia, ogólnoświatowa pandemia, zatrzymanie gospodarki czy praca zdalna na szeroką skalę doprowadziły do konieczności wyciągnięcia wniosków i konieczności przygotowania się do nadchodzącej przyszłości. Obecna sytuacja jest doskonałą okazją do zrewidowania poglądów i nowego spojrzenia na najważniejsze aspekty funkcjonowania gospodarek europejskich, również w wymiarze Wspólnoty.

Organizatorem wydarzenia, pretendującego do miana najważniejszego eventu tego typu w tej części Europy, jest Śląski Fundusz Rozwoju, partnerem współorganizującym wydarzenie jest Klaster Innowacji Społecznych.

Zapraszamy do rejestracji uczestnictwa w Europejskim Forum Przyszłości. Rejestracja na Europejskie Forum Przyszłości prowadzona będzie do 8 października 2021 roku. Rejestracja na wydarzenie uprawnia do uczestnictwa w każdym z dni Forum: rejestracja

efp-silesia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button