Życie Miasta

Finałowe spotkanie: Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży

Odbyło się finałowe spotkanie z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży. Inicjatywa ta ma na celu ułatwić uczestnikom prostszy start w życie zawodowe i pokazać jak wygląda proces zatrudnienia z perspektywy pracodawców.

Każde spotkanie z cyklu Rynek Pracy Otwarty dla Młodzieży było dla młodzieży okazją do spojrzenia na świat zawodowy oczami specjalistów. Stworzyliśmy przestrzeń dla dialogu z doświadczonymi autorytetami związanymi z rynkiem pracy, którzy pomagają młodym ludziom odnaleźć się w zawodowej rzeczywistości. Na każde spotkanie zaprosiliśmy do rozmowy niezwykłych specjalistów, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie wątpliwości i pytania młodzieży. Mieli okazję, by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby pomóc młodzieży odnaleźć się w zawodowej rzeczywistości.

Finałowe spotkanie Rynku Pracy Otwartego dla Młodzieży. W tym tygodniu młodzi będą mieli okazje spotkać się z Petrosem Tovmasyanem, Marcinem Litwinem, Pawłem Rukszą oraz Kajetanem Gronigiem.

Petros Tovmasyan, prawnik z dużym doświadczeniem w zarządzaniu projektami i podmiotami ekonomii społecznej, rozmawiał z młodzieżą na temat możliwości podjęcia pracy w kraju, szansach i zagrożeniach uczestniczenia w lokalnym rynku pracy.

Marcin Litwin, Wojewódzki Komendant Śląskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotnicze Hufce Pracy, radny Rady Miejskiej Bielska-Białej VIII kadencji rozmawiał z młodzieżą o możliwości podejmowania pracy za pośrednictwem OHP oraz o doradztwie zawodowym.

Paweł Ruksza, który od 2018 r. jest radnym miasta Częstochowy, wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Liga Miejska opowiedział o powiązaniu systemu edukacji z potrzebami przedsiębiorców.

Kajetan Gornig, prezes Zarządu Organizacji Energia dla Gliwic, przewodniczący Rady dzielnicy Żerniki oraz były kandydat na prezydenta Gliwic omawiał to, jak pracodawcy postrzegają młodych ludzi na rynku pracy. Młodzież miała okazję wczuć się w rolę rekruterów oraz samodzielnie ocenić jakie błędy popełniane są najczęściej podczas rozmów o pracę.

Młodzież miała również spotkać się z Kamilem Iwanickim, przewodnikiem historycznym, gliwickim społecznikiem i aktywistą, organizatorem spacerów historycznych w ramach projektu „Familoki”, jednym z twórców Gliwickiej Mapy Tajemnic i Mapy Śląskich Stworów i Potworów, który opowiedział młodzieży o historii Gliwic. Każda osoba, która wzięła udział w spotkaniu, otrzymała certyfikat, który przedstawia i poświadcza umiejętności oraz rezultaty osiągnięte w procesie uczenia się pozaformalnego w trakcie projektu.

Projekt dofinansowany ze środków funduszu Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button