Życie Miasta

Game Changer – spotkanie z Michałem Kolanko

Już jutro odbędzie się spotkanie autorskie z dziennikarzem politycznym Michałem Kolanko. Z autorem książki „Game changer: Za kulisami polityki” porozmawiać będzie można na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Niewątpliwie będzie to znakomita okazja do zadania pytań dotyczących jego najnowszego dzieła, ale i także poruszenia bieżących tematów politycznych.

„Nie powinno się ujawniać, jak robi się kiełbasę i politykę” – miał powiedzieć niegdyś kanclerz Niemiec Otto von Bismarck. Jednak to, co ukryte, ciekawi najbardziej. “Gamechanger. Za kulisami polityki” to spojrzenie do wnętrza politycznej maszynki do mięsa. Politycy i stratedzy, spin doktorzy i marketingowcy, naukowcy i eksperci od mediów czy danych ujawniają w wywiadach swoje sekrety, przywołują nieznane wydarzenia oraz opisują to, co działo się poza światłem reflektorów, z dala od telewizyjnych kamer w kluczowych momentach krajowej polityki ostatnich 30 lat. Prowadzą nas od historii o „dziadku z Wehrmachtu” przez wszystkie zwroty, zmiany sojuszy, kluczowe chwile i debaty, spektakularne konwencje oraz kampanie, które zdecydowały o tym, że polska polityka wygląda tak jak teraz.możemy przeczytać w opisie najnowszej książki Michała Kolanko.

W książce co prawda padają pytania o to jak zmieni politykę agresja Rosji na Ukrainę, to jednak warto byłoby poruszyć ten temat z autorem na żywo. Michał Kolanko jest dziennikarzem politycznym oraz absolwentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Polityką zajmuje się od blisko 10 lat, początkowo jako bloger, a później jako dziennikarz oraz analityk. Od 2017 roku jest reporterem dziennika Rzeczpospolita.

Spotkanie rozpocznie się już jutro o godzinie 16:00 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego, przy ul. Bankowej 11 w Katowicach. Jego organizatorami są kierunek Doradztwa Politycznego i Publicznego UŚ, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach, Instytut Inicjatyw Lokalnych oraz Instytut Roździeńskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button