Jawność

Gdzie są zdjęcia, za które zapłacił gliwicki podatnik?

Pewnie nie wiecie, ale Urząd Miejski w Gliwicach co roku wydaje kilkadziesiąt tysięcy złotych na realizację serwisów fotograficznych. W tym roku zakontraktowano już jedenastu fotografów na łączną (rekordową) kwotę 76 tys. zł.

Podejrzewamy, że jest to forma mecenatu, który Urząd Miasta sprawuje nad naszymi lokalnymi artystami (i bardzo dobrze!), no bo do czego w praktyce można wykorzystać zdjęcia “natrzaskane” za blisko 80 tys. zł? Jesteśmy za, artystów wspierać trzeba, a kulturze z pewnością to nie zaszkodzi (no i my też lubimy oglądać zdjęcia naszego pięknego miasta). Ale z drugiej strony, skoro wykonano na koszt gliwiczan tyle pięknych zdjęć miasta i wydarzeń publicznych, dlaczego nie mamy możliwości obejrzenia ich np. w zbiorczej galerii na stronie internetowej urzędu? Poprosimy o to urzędników!

Lista wykonawców fotografów zakontraktowanych przez Urząd Miejski w 2020 roku (stan na dzień 07.08.2020):

Dane archiwalne z rejestru umów. Zlecenia od 2013 r. do 07.08.2020 r.:

Źródło danych: https://bip.gliwice.eu

Edit 10.08.2020 r.:
Zgodnie z zapowiedzią z zeszłego tygodnia, poprosiliśmy Urząd Miejski w Gliwicach o udostępnienie zdjęć wykonywanych w ramach publicznych zleceń. Zaproponowaliśmy aby zdjęcia publikowane były w galerii na stronie internetowej miasta wraz z oznaczeniem właściwej licencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button