InwestycjeŻycie Miasta

Gdzie w Gliwicach powstanie nowa siłownia?

W ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2021 powstanie kolejna siłownia plenerowa i street workout park. Nowa przestrzeń do ćwiczeń powstanie w parku przy ul. Piaskowej w Łabędach.

Na terenie Piaskowej Doliny przy ul. Piaskowej w Łabędach powstanie nowa siłownia zewnętrzna i street workout park. Według planów na terenie ma zostać zamontowanych 7 podwójnych urządzeń siłowych: podciągacz i wypychacz, prasa nożna i motyl, narciarz i wioślarz, biegacz i orbitrek, koła Tai Chi małe i duże, stepper i wahadło, jeździec i pajacyk. Tuż obok do dyspozycji miłośników dobrej formy będą poręcze do robienia pompek, drążki do podciągania, ławeczka do robienia brzuszków, koła gimnastyczne i drabinki.

Nowe miejsce rekreacji będzie odpowiednie nie tylko dla profesjonalistów, ale także dla początkujących fanów zdrowego trybu życia. W pobliżu siłowni, na terenie parku znajdują się już boiska sportowe do gry w koszykówkę oraz boisko wielofunkcyjne. Dzięki boiskom, siłowni i utwardzanym alejkom park stanie się idealnym miejscem do uprawiania sportu. W pobliżu staną też tablice regulaminowe oraz siedem stojaków rowerowych.
Park jest także wyposażony w ławki i kosze na śmieci, a teren jest ogrodzony i oświetlony. Niedawno nasadzono tam też nowe drzewa i ozdobne krzewy.

Nowa inwestycja będzie kosztować 260 589,68 zł.

(mf) UM/ Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button