Życie Miasta

Punkty szczepień w Gliwicach

Szczepionka przeciw Covid-19 to jeden z podstawowych elementów walki z wirusem. Każde z miast ma indywidualne wyznaczone punkty szczepień. Gdzie i jak zaszczepić się w Gliwicach?

Szczepienia zostały podzielone na etapy według grup ryzyka obywateli. Pierwsze dawki (tzw. etap zerowy) są przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na działanie wirusa, czyli przede wszystkim pracowników sektora ochrony zdrowia, domów społecznych, miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personelu pomocniczego i administracyjnego w placówkach medycznych, a także rodziców wcześniaków.

Terminy szczepień uzależnione są od dostawy szczepionek do Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach, ponieważ pełni on funkcję szpitala węzłowego. Oznacza to, że jest miejscem szczepień pracowników szpitala oraz personelu innych jednostek sektora ochrony zdrowia.

Pomiędzy pierwszą i drugą dawką szczepienia powinno upłynąć 21 dni, natomiast jeśli pacjent nie uzyskał kwalifikacji w trakcie planowanego drugiego terminu szczepienia, należy przyjąć drugą dawkę możliwie jak najszybciej.

Rejestracja na szczepienie wygląda w następujący sposób – dla grupy 0 wystarczy rejestracja online pod adresem: https://szpital4.gliwice.pl/szczepienie-covid-instytucje. Gdy szczepionka zostanie dostarczona do szpitala, zarejestrowani otrzymają  wiadomość SMS w momencie udostępnienia terminów szczepień do rejestracji pod adresem: https://szczepienia.szpital.gliwice.pl/. Wymagany jest zapis na dwa terminy (pierwsza + druga dawka). Zaleca się, aby oba szczepienia były wykonane w jednym punkcie, np. Kościuszki 29. Nie ma możliwości dokończenia szczepienia w innym mieście z uwagi na otwarcie przez dany podmiot e-skierowania.

Opis szczepienia oraz przygotowania do niego wygląda następująco –  na szczepienie należy zgłosić się punktualnie. Trzeba wydrukować kwestionariusz i wypełnić go przed wizytą. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy przyjść 10 minut wcześniej i wypełnić go na miejscu. Szczepionka jest podawana, jeżeli zostanie przyznana kwalifikacja lekarska. Wymagane jest, aby po podaniu szczepienia pozostać w poczekalni przez 15-30 minut, ze względu na możliwość wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Informacje o zaszczepieniu będą dostępne w internetowym koncie pacjenta. 

Punkty szczepień zlokalizowane są w dwóch miejscach. Pierwszy z nich znajduje się na terenie Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Kościuszki 29

Po wjeździe od strony ul. Sobieskiego punkt szczepień znajduje się w drugim budynku po lewej stronie, około 40 metrów od szlabanu. Wjazd na teren szpitala dla osób szczepionych jest bezpłatny. Drugi punkt leży na terenie Szpitala Miejskiego nr 4 przy ul. Zygmunta Starego 20

Punkt szczepień znajduje się w głównym budynku szpitala (część administracyjna z siedzibą zarządu), wejście od ulicy Kościuszki, na parterze. Wjazd na teren szpitala dla osób szczepionych jest bezpłatny.

W razie wątpliwości oraz w celu sprawdzenia najnowszych informacji, należy zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numer 989. Dbając o własne szczepienia, zapobiegamy kolejnym zakażeniom koronawirusem!

Martyna Urban

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button