SportŻycie Miasta

Gliwicka prowokacja biegowa do pokonania w sobie lenia

W trwającej 9. odsłonie Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej cel jest jeden – „pokonanie lenia” wśród mieszkańców Gliwic i zachęcenie do sportowego trybu życia oraz do zwiększenia aktywności fizycznej. Seria imprez sportowych trwa i nadal można wziąć w nich udział.

Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa od wielu lat cieszy się sporym zainteresowanie wśród mieszkańców. Co zdecydowanie może cieszyć, że gliwiczanie tak licznie chcą pojawiać się na tego typu wydarzeniach sportowych. Najbliższy bieg odbędzie się już w tę sobotę, 28 maja, a żeby w nim wziąć udział należy uiścić jedynie opłatę wpisową.

„Chcemy w przyjaznej atmosferze i na sportowo spędzić czas wśród znajomych, wziąć udział w integracji lokalnej społeczności, pokazać, że bieganie zbliża ludzi. Tutaj nie ma wielkich nagród pieniężnych, z udziałem w Prowokacji nie wiąże się też żaden większy splendor. Dla nas to po prostu święto biegania i sposób na utrzymanie formy przez cały rok” – przekonują, jednocześnie zachęcając organizatorzy wydarzenia.

1 maja odbył się setny bieg w ramach Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej, a to pokazuje, że ludziom nie nudzi się taka aktywna forma spędzenia czasu.  Podczas najbliższego biegu w przyszłą sobotę na uczestników będą czekać różne konkurencje. Od nordic walking, po bieg na dystansie 1/10 maratonu, do półmaratonu. Start zaplanowany został na polanie przy ul. Chorzowskiej od strony stadionu.  Co ciekawe organizatorzy przewidzieli także możliwość wzięcia udziału w e-Prowokacji, czyli konkurencji wirtualnej – jednak zachęcamy do tego by pojawić się na miejscu i aktywnie spędzić najbliższa sobotę.

Kolejne biegi w ramach Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej zaplanowano na: 25 czerwca, 30 lipca, 20 sierpnia, 24 września, 22 października, 26 listopada oraz 10 grudnia. Organizatorem tej serii imprez sportowych jest Amatorski Klub Miłośników Biegania „Pędziwiatr” z Gliwic, który działa przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic w Gliwicach.

Wszelkie szczegółowe informację znajdą Państwo na stronie internetowej organizatora: https://www.gppb.eu/#!/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button