Życie Miasta

Gliwicki sposób na rozrzucone hulajnogi

Hulajnogi elektryczne szturmem wkradły się do naszego kraju już parę lat temu i niewątpliwie mają szereg ogromnych plusów. Możemy na nich ekologicznie, szybko i sprawnie poruszać się po mieście omijając korki. Jest jednak ciemna strona coraz większej ilości hulajnóg w polskich miastach, a mianowicie zostawianie ich na środkach chodników lub przejść. Niejednokrotnie porzucone hulajnogi stwarzają zagrożenie dla pieszych oraz parkujących przy ulicach samochodów. Gliwice postanowiły znaleźć sposób na ten problem i wyznaczyły 14 specjalnych miejsc parkingowych dla hulajnóg elektrycznych.

Wyznaczenie specjalnych tych specjalnych stref dla e-hulajnóg ma pomóc w uporządkowaniu przestrzeni miejskiej oraz – co najważniejsze – w poprawieniu bezpieczeństwa i komfortu przechodniów. Co prawda nie jest prowadzona żadna statystyka, ale zapewne każdy z nas choć raz albo musiał omijać porzuconą hulajnogę albo po prostu się o nią potknął.

Strefy parkingowe mają zachęcić użytkowników do tego, by zostawiać swoje pojazdy w wyznaczonych miejscach. Całość przedsięwzięcia związanego z utorowaniem drogi dla pieszych nadzoruje Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach, który nie wyklucza, że w miarę potrzeb wyznaczane będą kolejne miejsca postojowe dla hulajnóg elektrycznych na terenie miasta.

Namalowane na chodnikach obszary, wewnątrz których znajduje się charakterystyczny biały piktogram przedstawiający hulajnogę pojawiły się na skrzyżowaniach ulic: Chorzowskiej – Dąbrowskiego, Czapli – Czajki, Dworcowej – Wyszyńskiego, Jana Pawła II – Nowy Świat, Kosów – Czapli, a także na krzyżówkach: Kozielskiej – Wyspiańskiego, Leśnej – Skowrońskiego, Andersa – Daszyńskiego, Łużyckiej – Wrocławskiej, Rybnickiej – Żwirki i Wigury, Łużyckiej – Krzywoustego, Świętojańskiej – Warszawskiej, Żwirki i Wigury – Dzierżona, a także przy ul. Siemińskiego oraz na obrzeżach placu Adama Mickiewicza. – czytamy na stronie ZDM Gliwice.

fot. ZDM

Źródło: ZDM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button