Polityka lokalnaŻycie Miasta

Gliwiczanie planują protest pod sklepem Leroy Merlin!

W ostatnich dniach bardzo głośno było o wielu markach oraz sklepach, które nie wycofały się z terytorium Rosji. Od rozpoczęcia wojny ponad 300 firm z całego świata zawiesiło działania na rosyjskim rynku. Na tego typu decyzje zdecydowali się potentaci tacy jak Apple, McDonald’s, Visa czy też Google Pay.

Bojkotu wraz z innymi nie zdecydowały się podjąć sieci sklepów należących do firmy Mulliez, czyli dobrze znane Auchan, Decathlon oraz Leroy Merlin. Przed tygodniem na elewacji gliwickiego Auchan na os. Waryńskiego ktoś napisał – „Ruskie ruble ważniejsze niż wojna”.  Gliwiccy aktywiści jednak planują tym razem zaprotestować przeciwko działaniom francuskiej sieci marketów budowlanych.

Wobec decyzji władz sieci Leroy Merlin o pozostaniu na rosyjskim rynku, w całym kraju organizowane są protesty mające być głosem sprzeciwu. Gliwiccy aktywiści również zaplanowali protest, który ma odbyć się jutro o godz. 17.000 przed gliwickim Leroy Merlin znajdującym się na terenie Centrum Handlowego Arena w Gliwicach.

Pracownicy polskich sklepów Leroy Merlin odcinają się jednak od działań „spółki-matki” organizując liczne zbiórki mające na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. Władze polskiego oddziału Leroy Merlin w oświadczeniu również wykazują chęć pomocy dla dotkniętej rosyjską agresją Ukrainy. Oferują przyjęcie wszystkich pracowników z ukraińskich oddziałów. Poza ofertą pracy oraz zbiórkami przeprowadzanymi przez pracowników polski oddział zerwał kontakty biznesowe ze stroną białoruską oraz rosyjską. Natomiast pieniądze ze sprzedaży produktów pochodzących z państw agresorów  przekazane miały być na pomoc uchodźcom.

 Sytuacja na pewno jest bardzo złożona, poniewaz siec sklepów Leroy Merlin Polska daje miejsce pracy tysiącom Polaków oraz zaangażowana jest w wiele projektów charytatywnych. Jaka jest Wasza opinia, czy bojkot tej sieci oraz protesty to dobry pomysł?

Komentarze

  1. Dlaczego wasze posty nie mają daty publikacji? Skąd mam wiedzieć co to wg Was znaczy jutro? Takie newsy są bezużyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button