Życie Miasta

Gliwiczanie z Rybnika

Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku chwilowo wstrzymał przyjęcia. Co za tym idzie musiał znaleźć swego rodzaju zastępstwo, którym okazał się gliwicki Szpital Wielospecjalistyczny. Właśnie podpisano porozumienie w tej sprawie, a jego skutkiem będzie to, że dzieci z Rybnika i powiatu rybnickiego przyjdą na świat w Gliwicach.

Przyszłe mamy, które wybiorą na swój poród Gliwice będą miały do dyspozycji zmodernizowany w 2019 roku szpital. Poza modernizacją doszło w nim również do przebudowy bloku porodowego. Całość tamtej inwestycji wyniosła 615 tyś. złotych – a w jej ramach zakupiono 2 wanny porodowe, 5 lamp zabiegowych, inkubator transportowy do przewozu chorych dzieci, 19 klimatyzatorów, a także łóżko porodowe i stół operacyjny. Dodatkowo na oddziale położniczym powstały dwie nowe łazienki za sprawą dotacji gliwickiego magistratu.

Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach zapewni przyszłym mamom z Rybnika i powiatu rybnickiego naprawdę komfortowe warunki. Poza nowoczesnym sprzętem szpital dysponuje również bezpłatną szkołę rodzenia. Dzięki wysokim standardom opieki w gliwickiej placówce na świat mogą przychodzić także wcześniaki od 32 tygodnia ciąży.

— Przyjmowanie pacjentek z Rybnika w żaden sposób nie wpłynie na jakość świadczonych usług, ani sposób działania oddziału położniczo-ginekologicznego dla pacjentek z Gliwic i okolic. Ponadto procedury przyjęcia do szpitala dla każdej pacjentki zgłaszającej się na Izbę Przyjęć są takie samezapewnia dr n. med. Beata Sadownik, prezes zarządu Szpitala Wielospecjalistycznego Sp. z o. o. w Gliwicach.

Ponadto w Gliwicach możliwe są porody rodzinne oraz kangurowanie dzieci po cesarskim cięciu przez ojców. Dla wszystkich maluchów urodzonych w naszym mieście przewidziana jest również specjalna wyprawka. Miejmy nadzieje, że jak najwięcej kobiet zdecyduje się na wybór Gliwic i tym samym staną się one dla ich dzieci wyjątkowe.

fot. Szpital Wielospecjalistyczny

Źródło: UM Gliwice/ Szpital Wielospecjalistyczny Sp z oo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button