FinanseInwestycje

Go Economy, czyli pierwszy krok do rozwoju

Inicjatywa GoEconomy ma na celu wsparcie ekonomizacji organizacji pozarządowych poprzez ich rozwój instytucjonalny i kompetencyjny. Założeniem programu jest zaznajomienie uczestników z możliwością uniezależnienia się od grantów ze środków publicznych. To druga edycja inicjatywy mentorskiej dla organizacji pozarządowych, który dotyczy ekonomizacji rozwoju instytucjonalnego.

Nasi specjaliści zaznajamiają uczestników warsztatów z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji pozarządowych. W ramach inicjatywy organizujemy program mentorski dla 16 organizacji pozarządowych z 7 województw, które są zainteresowane rozwinięciem działalności swoich organizacji.

Odbyło się już pierwsze z serii spotkań odbywających się pod szyldem Go Economy, na którym uczestnicy mieli okazje wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Tematami poruszanymi na zajęciach były najskuteczniejsze metody finansowania pozadotacyjnego działalności organizacji na podstawie doświadczeń Klastra Innowacji Społecznych oraz “Myślenie projektowe design thinking — od potrzeby do realizacji”, tłumaczące, dlaczego ekonomizacja jest ważna dla trzeciego sektora oraz jakie istnieją korzyści związane z prowadzeniem działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button