Kultura

Grudniowa uczta teatralna

W grudniu Teatr Miejski w Gliwicach pragnie przypomnieć swoim widzom wszystko to, co udało się stworzyć przez ostatnie miesiące. Teatr zaserwuje nam w tym miesiącu obfitą ucztę teatralną.

Teatr dwoi się i troi, aby utrzymać i umacniać relacje z widzami za pomocą sieci i własnych kanałów internetowych. Mimo, że jest to wciąż nowy obszar działania to okazało się, że sporo się w tym roku wydarzyło. Spotkania z twórcami i ludźmi teatru, warsztaty kreatywne dla dzieci i rodziców, spektakle dla dorosłych i młodych widzów. Udało się nawet przygotować trzy nowe premiery, skierowane właśnie do widza internetowego („Białoruś obrażona”, „Ufo” – dla widzów dorosłych i  „Pod kolor” – dla dzieci).

Początki w marcu były trudne. Teatr szukał sposobów jak przenieść dotychczasową aktywność online. Zaczęło się niepewnie, małymi kroczkami. Część działań powstawała w warunkach totalnie pandemicznych: w domu, przy użyciu kamer internetowych, laptopów, telefonów z dużym zaangażowaniem całego zespołu. Z czasem aktorzy i ekipa nabrali wiatru w żagle. Pojawiły się profesjonalne kamery, studia nagrań, ekipy montażowe. Prawdziwą kulminację tego, do jakiej wprawy doszła ekipa Teatru Miejskiego, jeśli chodzi o produkcje do sieci, widzowie mogli zobaczyć kilka dni temu, podczas premiery internetowej spektaklu „Białoruś obrażona”.

Nora, fot. Bożena Nitka

Teatr chce w najbliższych dniach przypomnieć widzom produkcje, które udało się stworzyć przez ostatnie miesiące. Zespół przygotował prawdziwy rozkład jazdy. Sugerowana jest nawet godzina oglądania, aby oglądający nie musieli szukać. Jak mówią sami organizatorzy: Wtedy, o konkretnej godzinie mamy pewność, że gdzieś tam, po drugiej stronie, rzeczywiście siedzą widzowie, oglądają i są z nami.

Codziennie na stronie www.teatr.gliwice.pl w zakładce repertuar, podawany będzie link do różnych spotkań. W menu, podzielonym na kategorie, są do wyboru trzy linie: SPEKTAKLE, WARSZTATY i WYDARZENIA. 

Mamy nadzieję, że to, przynajmniej w małej części, urozmaici Wam okres oczekiwania na ponowne otwarcie naszego Teatru. I… możliwość spotkania z nami na żywo.

Jerzy Jan Połoński, dyrektor artystyczny Teatru

Repertuar uzupełniony jest do 23 grudnia. To, co wydarzy się w okresie świątecznym ma być dla Widzów niespodzianką, nad którą właśnie w pracuje zespół artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Link do repertuaru: https://teatr.gliwice.pl/kalendarium/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button