Życie Miasta

Gwałtowna ulewa w Gliwicach. Stan wody podniesiony (GALERIA)

Po wczorajszej krótkiej, ale gwałtownej ulewie woda na Kłodnicy przekroczyła stan alarmowy. Znowu doszło do przytkania krat na potoku Wójtowianka. Poziom wody na Ostropce nie uległ zmianie.

Podczas wczorajszej ulewy Kłodnica w centrum miasta przekroczyła stan alarmowy o około 8 centymetrów. Poziom wody szybko jednak się unormował i powrócił do stanu bezpiecznego. Jak udokumentowali mieszkańcy, kraty na przepuście potoku Wójtowianka przy Teatrze Miejskim znów były znów zapchane gałęziami, odpadami oraz skoszoną trawą. Doprowadziło to do spiętrzenia wody, nie doszło jednak do przelania potoku. Jak informowali mieszkańcy, dwa dni wcześniej na brzegach potoku koszona była trawa, która nie została w całości zebrana. Kraty na Ostropce, do której wpada za przepustem Wótowianka były czyste, a lustro wody utrzymywało się na bezpiecznym poziomie. Akcję oczyszczania przepustu na Wójtowiance podjęła Państwowa Straż Pożarna. Ulewne deszcze spowodowały także szereg lokalnych podtopień i utrudnień w ruchu.

Łącznie PSP Gliwice podjęła wczoraj 26 interwencji, w większości na terenie powiatu gliwickiego. Najpoważniejsza sytuacja była w gminie Pilchowice, gdzie woda zalewała piwnice i domy. W Gliwicach strażacy wyjeżdżali do interwencji 5 razy, między innymi do czyszczenia przepustu na Wójtowiance.

Zgłoszenie dotyczyło wylewającej się wody potoku Wójtowianka. Ze względu na kratę nagromadziły się w tym miejscu zanieczyszczenia – gałęzie, trawa, śmieci. Po ich usunięciu woda naturalnie spłynęła do kanału pod ul. Nowy Świat. Burza nad Gliwicami “przeszła bokiem”, najpoważniejsze interwencje podejmowane były na południu powiatu gliwickiego przekazał oficer prasowy komendanta miejskiego PSP w Gliwicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button