Życie Miasta

Humanitas otwiera filię w Gliwicach. Wcześniej kształciła tam GWSP

Wyższa Szkoła Humanitas z Sosnowca otwiera nową filię. Od października ruszą dwa kierunki w Gliwicach – psychologia i prawo. Zajęcia prowadzone będą w budynku starej cechowni przy Bojkowskiej.

Wyższa Szkoła Humanitas poinformowała o uruchomieniu swojej filii w Gliwicach. Studiować będzie można u nas dwa kierunki – prawo i psychologię. Zajęcia prowadzone będą w budynku byłej cechowni Kopalni Gliwice.

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu powstała 23 kwietnia 1997 roku pod nazwą Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu. Jej założycielem był Aleksander Dudek. Początki uczelni sięgają 1990 roku, WSH była pierwszą niepubliczną szkołą wyższą w Sosnowcu i drugą w Zagłębiu Dąbrowskim. Humanitas prowadzi studia na poziomie I i II stopnia, studia jednolite magisterskie, studia podyplomowe.

W latach 2005 – 2017 na terenie Cechowni  mieściła się szkoła wyższa o profilu ekonomiczno-humanistycznym – Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, założona przez miejską spółkę Agencja Rozwoju Lokalnego (obecnie: Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o.). Uczelnia wstrzymała rekrutację na studia w roku akademickim 2017/2018. Na początku 2019 r. opublikowano informację o wyprzedaży majątku Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości. Przyczyną upadku uczelni miały być niski poziom nauczania, brak zainteresowania młodzieży, w konsekwencji problemy finansowe oraz trudność w skompletowaniu kadry. 5 kwietnia 2019 r. Gliwicka Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości została oficjalnie postawiona w stan likwidacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button