Polityka lokalnaWideo

Interwencja poselska w sprawie Wilczych Dołów

Walka o Wilcze Doły wciąż trwa, tym razem swoje wsparcie aktywistom okazał poseł z Gliwic, Maciej Konieczny. 

Maciej Konieczny, poseł Lewicy/Razem odwiedził w zeszłym tygodniu Urząd Miasta i siedzibę miejskiej spółki PRUiM (wykonawcy zbiornika) z interwencją poselską w sprawie planowanej budowy zbiornika retencyjnego na terenie Wilczych Dołów. Poseł chciał uzyskać wyjaśnienia, czemu mimo braku wydanej zgody na niszczenie siedlisk chronionych zwierząt przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, prowadzone są tam obecnie zaawansowane przygotowania.

Maciej Konieczny złożył w obu instytucjach pismo żądające wyjaśnień. Podczas spotkania w Urzędzie Miasta rzecznik i przedstawiciele wydziału zapewnili posła, że żadne prace nie zostaną podjęte, póki odpowiednie zgody nie zostaną wydane. Miasto i wykonawca muszą uzyskać pełną dokumentację, aby móc podjąć budowę. Pojawiły się wątpliwości, czy działanie nie zaczną się na całym terenie, czy tylko na obszarze chronionym. Społecznicy i ekolodzy walczą, aby cały teren został objęty ochroną. Miasto i mieszkańcy czekają obecnie na decyzję RDOŚ.

Komitet Ratujmy Wilcze Doły wciąż podejmuje różne działania mające na celu ochronę obszaru. Obecnie prowadzona jest akcja mailingowa do Wojewody Śląskiego, Jarosława Wieczorka i Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Szczegóły znajdziecie w linkach poniżej:

1. Akcja napisz maila do WINB

2. Akcja napisz maila do Wojewody

Zobacz wideo: LINK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button