Życie Miasta

„Jak Gliwice zyskały dostęp do morza?” – odpowiedź już w sobotę!

Już w najbliższą sobotę warto będzie wyruszyć z domu i lepiej poznać swoje miasto. W Gliwicach bowiem odbędą się dwa nietypowe spacery – jednym z nich będzie rodzinna gra miejska, a drugim wycieczka tematyczną idącą błękitno-zielonym szlakiem.

O godz. 10:00 w sobotę z alei Przyjaźni wystartuje Gliwicka Gra Rodzinna pod hasłem „Poznaj Gliwice aktywnie!”. Uczestnicy do pokonania będą mieli 10 km, jednak do osiągniecia celu nie wystarczy tylko i wyłącznie siła mięśni i kondycja, ponieważ trzeba będzie rozwiązać również kilka zadań logicznych. Na miejscu każdy z uczestników dostanie mapę z zaznaczonymi punktami, w których będą znajdowały się przygotowane dla nich zadania. Lecz nikt nie będzie zdany tylko i wyłącznie na siebie, gdyż w Gliwickiej Grze Rodzinnej udział mogą wziąć drużyny od 2 do 5 osób.

Jedynym wymogiem jest to, że w każdej z drużyn chociaż jedna osoba musi być osobą pełnoletnią i jedna musi mieć mniej niż 18 lat. Na mecie na uczestników czekać będzie chłodna gliwicka wodna pitna „Gliwicka z głębin”. Nie jest to pierwsza edycja Gliwickiej Gry Rodzinnej, ponieważ już wcześniej tego typu atrakcje były organizowane w naszym mieście.

Jednakże to nie jedyna propozycja dla gliwiczan tego dnia. Wszystkiego osoby, które nie preferują szybkiego tempa i łamigłówek, a lubią odkrywać nowe szlaki, będą mogły wziąć udział w błękitno-zielonym spacerze po Gliwicach. A podczas niego uczestnicy odpowiedzą na dosyć intrygujące pytanie – „Jak Gliwice zyskały dostęp do morza?” – przecież nie przez przypadek gliwicki rynek zdobi fontanna Neptuna.

Spacery zaplanowane zostały na godziny 10:00, 12:00, 14:00 i 16:00, a ruszać będą z parku Chrobrego. Błękitno-zielona trasa poprowadzi Państwa chociażby przez bulwary rzeki Kłodnicy oraz przez koryto tzw. Dzikiej Kłodnicy. Dlatego też warto będzie wziąć udział w tym sobotnim spacerze i poznać nieco z innej strony Gliwice. Może tym razem odkryją Państwo to, czego przez lata nie zauważali.

Wydarzenia organizowane są w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, która 1 lipca tego roku obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Tego dnia na terenie całej Metropolii odbędzie się blisko 100 wydarzeń w każdym jej zakątku.

Oba gliwickie wydarzenia są bezpłatne, jednakże obowiązuje na nie rejestracja, którą dokonać mogą Państwo za pomocą strony gryrodzinne.gliwice.eu. Organizatorami wydarzenia są Metropolia GZM, Miasto Gliwice oraz Centrum Kultury Victoria.

plakat gry rodzinnej

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button