Kultura

Jak narzędzia audio, video i grafiki mogą odmienić Twoją codzienną pracę

W dzisiejszych czasach narzędzia z obszaru edycji audio, video i grafiki stają się coraz bardziej popularne wśród artystów, takich jak muzycy, malarze, graficy, rzeźbiarze, projektanci czy architekci. Wychodząc naprzeciw tym zagadnieniom Fundacja Klaster Innowacji Społecznych z Gliwic wraz z partnerami z Grecji, Chorwacji, Hiszpanii i Włoch stworzyła stronę Creative at home na której zebrane zostały wszystkie najważniejsze narzędzia i tutoriale. W tym artykule przedstawimy kilka przykładów najważniejszych narzędzi, które pomagają w pracy artystycznej. 

Jednym z najważniejszych narzędzi dla muzyków jest bez wątpienia Audacity – darmowy program do edycji dźwięku. Oferuje on mnóstwo możliwości, takich jak nagrywanie, miksowanie, oczyszczanie, filtrację czy edycję dźwięków, a także wiele innych funkcji, które umożliwiają tworzenie muzyki na bardzo wysokim poziomie.

Innym narzędziem, które jest bardzo popularne wśród artystów, jest SoundCloud – platforma internetowa umożliwiająca udostępnianie i odkrywanie muzyki. Dzięki niej, muzycy mogą łatwo dzielić się swoimi utworami z całym światem, a także odkrywać i słuchać muzyki innych artystów.

Jeśli chodzi o grafikę, to narzędziem, które warto wymienić, jest Canva – aplikacja internetowa pozwalająca na tworzenie różnego rodzaju projektów graficznych, takich jak plakaty, ulotki czy banery reklamowe. Dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi, Canva jest idealna dla osób bez doświadczenia w projektowaniu graficznym.

Wśród narzędzi do edycji wideo, warto wspomnieć o RenderForest – platformie internetowej pozwalającej na tworzenie wideo animacji, prezentacji, filmów, czy reklam. Dzięki RenderForest, można stworzyć wideo zgodne z najnowszymi trendami wizualnymi, a także dodać wiele specjalnych efektów i dźwięków.

Jeśli chodzi o edycję zdjęć, to Snapseed – darmowe narzędzie do obróbki fotografii stworzone przez Google – oferuje wiele funkcji, takich jak korekta kolorów, retusz twarzy, czy filtrowanie. Dzięki temu, można uzyskać idealny wygląd fotografii i uczynić ją bardziej atrakcyjną.

Dla osób pracujących w obszarze architektury, narzędziem wartym uwagi jest Google SketchUp – darmowe narzędzie do projektowania 3D. Dzięki niemu, można stworzyć modele wirtualne różnych projektów architektonicznych, a także przedstawić je w formie wideo czy animacji.

Narzędzia z obszaru edycji audio, video i grafiki stają się coraz bardziej popularne wśród artystów, dzięki czemu mają oni wiele możliwości tworzenia swoich dzieł na bardzo wysokim poziomie.

Oprócz przygotowanej przez nas strony internetowej możesz zobaczyć wszystkie stworzone przez nas filmy na kanale YouTube: www.youtube.com/channel/UCQQCSA1dNO8gxY_s58YtHvg oraz przygotowanym profilu Facebook: https://www.facebook.com/creativeathomeproject. 

Zapraszamy do kontaktu, oceniania naszych narzędzi i pobierania kursów oraz scenariuszy ze strony: www.creativitycluster.eu/

Projekt „Creative at home” współfinansowany z programu Erasmus+. Beneficjentem programu jest Fundacja Klaster Innowacji Społecznych. Partnerami są MOSAIC // Culture&Creativity z Grecji, YouNet z Włoch, Pučko otvoreno učilište Čakovec z Chorwacji i Blue Beehive z Hiszpanii. Termin realizacji: 01.06.2021 do 31.05.2023. Wartość projektu to 114 445 euro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button