FinanseJawnośćŻycie Miasta

Jak nie stracić pieniędzy?

Zdobycie czy zarobienie pieniędzy to jedno. Później jeszcze trzeba je dobrze wydać i dbać, by ich nie stracić z byle powodu.

Zdobycie funduszy na realizację swoich pomysłów to niełatwe zadanie. Jak tego dokonać, uczą nasi eksperci podczas cyklu warsztatów w ramach konkursu “Śląskie Lokalnie 2021-2023”. Zdobycie dotacji to jednak jeszcze nie ostateczny sukces – pieniądze trzeba dobrze wydać. Przestrzeganie kilku prostych zasad może nas ustrzec przed utratą części lub nawet całości dotacji.

Sprawozdanie małego projektu jest proste, pod warunkiem, że pilnujemy dwóch podstawowych elementów – prawidłowego rozliczenia finansowego (czyli zbierania odpowiedniej dokumentacji finansowej potwierdzającej nasze wydatki w projekcie) oraz wykazania osiągniętych w projekcie rezultatów – mówi koordynator projektu Bartosz Rybczak. Tu trzeba pamiętać, aby osiągnięcie planowanych rezultatów również udowodnić odpowiednią dokumentacją, na przykład listami obecności, oświadczeniami, ankietami, zdjęciami. Jeśli do projektu podejdziemy sumiennie, nic nam nie grozi. Gorzej, jeśli popełnimy jakiś błąd, którego na etapie sprawozdania projektu nie da się już naprawić – np. poniesiemy wydatek po terminie realizacji projektu. Wtedy musimy liczyć się z tym, że taki zakup zostanie uznany jako poniesiony niezgodnie z regulaminem projektu, a w konsekwencji zostaniemy wezwani do zwrotu części dotacji. Na naszym spotkaniu powiemy, jak uniknąć tego typu wpadek.

Warsztaty skierowane są głównie do realizatorów projektów w ramach “Śląskie Lokalnie 2021-2023”, są jednak dostępne dla każdego, kto chciałby posłuchać o tym, jak przejść od pomysłu na działanie społeczne do prawidłowego sprawozdania projektu.


Szkolenie stacjonarne z realizacji projektów odbędzie się w dniu 22.06.2022 (środa) r. o godzinie 17:00 w budynku Urzędu Miasta Zawiercie przy ul. Leśnej 2. Już dzień później, w czwartek 23 czerwca podobne spotkanie odbędzie się o 17:00 w Gliwicach przy ul. Siemińskiego 22 (siedziba Klastra Innowacji Społecznych) oraz 28 czerwca, we wtorek, w Tychach przy ul. Barona 30/209 również o godzinie 17.00.

Podczas szkolenia omówione zostaną tematy związane z promowaniem projektów, finansami i prowadzeniem dokumentacji. Będzie to również okazja do zadania pytania na temat realizacji lub sprawozdania projektu.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

W razie pytań, wątpliwości zapraszamy do kontaktu pod adresem – kontakt@fioslaskie.com lub telefonicznie 579-650-968.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button