KulturaŻycie Miasta

Jak spędzić ferie w mieście

To już półmetek ferii. Jak młodzież może spędzać aktywnie czas w mieście? Dzisiaj chcemy pokazać, jak możecie zapełnić wolny czas, kiedy brak śniegu za oknem. Miejskie instytucje kulturalne przygotowały zajęcia, spotkania i przeróżne atrakcje dla wszystkich chętnych.

Teatr Miejski stworzył specjalny repertuar na ferie. Chętni mogą wziąć udział w zwiedzaniu teatru z Zuzią i Filipem – teatralnymi królikami, warsztaty magiczne i teatru kamishibai, spotkania z aktorami oraz specjalne spektakle „Przygody Tomka Sawyera” i „Malutka Czarownica”. Więcej informacji możecie znaleźć w zakładce FERIE ZIMOWE 2022 na stronie internetowej teatr.gliwice.pl 

W kinie Amok do końca tygodnia możecie wybrać się na Filmowe Zimowisko. Na ekranie zobaczymy „Magiczne Encanto”, „Moja mama gorylica” i „Moje życie to cyrk”. W najbliższą niedzielę odbędzie się seans wyjątkowy – „Człowiek o kamiennej twarzy” Bustera Keatona. Był to jeden z największych komików kina niemego. Szczegóły znajdziecie w zakładce WYDARZENIA na stronie internetowej amok.gliwice.pl 

W drugim tygodniu ferii Muzeum w Gliwicach zaprasza na bezpłatne warsztaty pt. Jak patrzeć na rzeźbę, aby ją zobaczyć. Uczestnicy mogą dowiedzieć się, na czym polega praca rzeźbiarzy, przyjrzeć się rzeźbom na wiele sposobów i pod różnymi kątami. Zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, treść zajęć modyfikowana w zależności od wieku. Realizowane od wtorku do piątku w godz. 09.00, 10.30 i 12.00 na platformie ZOOM. Zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 783-560-006.

Jeśli chcecie spędzić ferie w tropikach, to warto odwiedzić się do Palmiarni, która otwarta jest dodatkowo w poniedziałek. Codziennie od 9 do 18 możecie zobaczyć egzotyczne rośliny oraz zwierzęta.

Miłośni jazdy na łyżwach mogą wybrać się na lodowisko „Tafla”. Otwarta jest codziennie od 8 rano. Warto pamiętać, że po każdej ślizgawce jest półgodzinna przerwa techniczna. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.polsl.pl, w zakładce Uczelnia (jednostki ogólnouczelniane i usługowe – ośrodek sportu).

Młodzieżowy Dom Kultury organizuję warsztaty muzyczne, graficzne i plastyczne oraz zaprasza na zajęcia z fotografii otworkowej i majsterkowania. Więcej informacji i zapisy możecie znaleźć na stronie mdk.gliwice.pl

Biblioteka Miejska zaprasza na zimowe podróże po literaturze. Uczestnicy zapraszają na warsztaty, spotkania i zabawy o różnej tematyce. Filie na terenie całego miasta organizują przeróżne zajęcia i zachęcają do udziału wszystkich chętnych. Szczegółowy program ferii dostępny jest na stronie biblioteka.gliwice.pl w zakładce AKTUALNOŚCI. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button