Kawiarnia ObywatelskaPolityka lokalna

Jak zdobyć władzę w mieście? Kawiarnia Obywatelska

Za nami kolejne spotkanie z cyklu Kawiarnia Obywatelska. W tym tygodniu spotykaliśmy się z Petrosem Tovmasyanem, aktywistą i organizatorem wielu społecznych inicjatyw.

Na dyskusji spotkali się mieszkańcy miasta, przedstawiciele władzy samorządowej i aktywiści, zainteresowani tematem polityki w Gliwicach. Prowadzący odpowiadał na pytania związane z tematem, a obecni mieli okazje wziąć udział w angażującej dyskusji.

Pretros Tovmasyan to znany w Gliwicach prawnik z dużym doświadczeniem w zarządzaniu projektami i podmiotami ekonomii społecznej. Członek zarządu Klastra Innowacji Społecznych, największego w kraju konsorcjum organizacji i przedsiębiorstw społecznych zajmujących się ekonomią społeczną, bezpłatnym poradnictwem prawnym, aktywizacją społeczną i obywatelską seniorów i międzynarodowymi wymianami praktyk w zakresie ekonomii społecznej. Wcześniej członek zarządu Klubu Jagiellońskiego ds. oddziałów regionalnych.

Podczas spotkania omówione zostały lokalne kampanie z wyborów samorządowych w Gliwicach i pobliskich miast, poruszono także temat wyborów krajowych. Obecni rozmawiali na temat perspektyw politycznych w mieście oraz tendencji zauważalnych w społeczeństwie po ostatnich wyborach. Zebrani na spotkaniu analizowali przeszłe głosowania na władze lokalne, aktualny sposób prowadzenia polityki w mieście, rozkład sił politycznych poszczególnych ugrupowań politycznych oraz to, jakie może mieć to znaczenie dla Gliwic w przyszłości. Aktywiści przeprowadzili także polemikę o zasadności przeprowadzania wyborów pod szyldami partii na poziomie lokalnym.

Sprawy Twojego miasta nie są Ci obojętne? Zapraszamy na kolejne spotkania Kawiarni Obywatelskiej, w ramach której aktywiści oraz społecznicy z Gliwic spotykają się, aby omawiać aktualne tematy i problemy miasta. Inicjatywa Kawiarni Obywatelskiej to cykl otwartych spotkań, podczas których każdy z mieszkańców może opowiedzieć o swojej wizji miasta. O kolejnych spotkaniach poinformujemy na naszej stronie na Facebooku.

Komentarze

  1. Czy ta wspaniała inicjatywa, która ściąga tłumy obywateli (jak widać na zdjęciach) jest finansowana z grantów, tj. z pieniędzy podatników?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button