112Media lokalne

Jaki był to weekend dla gliwickich służb?

W miniony weekend w Gliwicach działo się naprawdę dużo. Gala FAME MMA odbywająca się w gliwickiej Arenie zgromadziła bardzo duże zainteresowanie i do Gliwic przyjechali fani z całej Polski. Jak wpłynęło to na bezpieczeństwo? Czy gliwickie służby miały dużo pracy?

Gliwiccy policjanci podczas minionego weekendu wylegitymowali 1143 osoby i aż 10 z nich trafiło bezpośrednio do policyjnego aresztu, ponieważ byli poszukiwani. Zatrzymano również 19 sprawców przestępstw – zarówno podczas pościgów jak i na gorącym uczynku.

W podanych wyżej liczbach znalazło się 5 kierujących. W sobotę w godzinach porannych zatrzymano 35-latka kierującego Skodą Fabią, który wydmuchał 0,7 promila oraz 45-latka kierującego Volkswagenem mającego w organizmie promil alkoholu. W niedziele o godzinie 12:00 na gliwickim Toszku zatrzymano 41-letniego kierowcę Audi Q7, który we krwi miał 1,11 promila alkoholu.  Kary zastosowano również wobec dwójki rowerzystów poruszających się pod wpływem alkoholu – obaj otrzymali mandaty w wysokości 2500 zł.

Były także sytuacje, które rozpoczęły się tragicznie, a zakończyły szczęśliwie. Gliwiccy funkcjonariusze odnaleźli wszystkie zaginione osoby. W jednym z przypadków sytuacja była naprawdę skomplikowana, ponieważ zaginiona osoba chciała targnąć się na swoje życie. Dyżurnemu udało się jednak skontaktować z niedoszłym samobójcą i prowadzić z nim w tak umiejętny sposób rozmowę, by dać czas swoim kolegom na namierzenie i zabezpieczyć mężczyznę.

Jednak weekend to także imprezy oraz alkohol, a w konsekwencji częste awantury. Tym razem nie było inaczej – gliwiccy policjanci zostali zadysponowani między innymi do interwencji na ul. Zwycięstwa, gdzie doszło do awantury kilkunastu osób. Podczas rozdzielania zwaśnionej grupy jeden z mężczyzn znieważył interweniujących funkcjonariuszy i został natychmiastowo zatrzymany, a teraz czeka go proces.

Źródło: KMP Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button