InwestycjeŻycie Miasta

Jedzie pociąg z daleka… do Gliwic

Ostatni pociąg między Bytomiem a Gliwicami przejechał trasę w 2013 roku. Długo wyczekiwane połączenie kolejowe z Gliwicami powróci do rozkładu jazdy.

Od 2013 roku ruch osobowy na trasie Bytom-Gliwice zaniknął. Wyjątkiem były okresowe przekierowania pociągów wynikające z przebudowy tras. Połączenie kolejowe z Gliwicami ma wrócić jednak do rozkładu jazdy dzięki niedawno zakończonym przebudowom torowisk. Dzięki temu pociągi dotrą do celu w zaledwie kilkanaście minut.

Przewozy będą realizowane taborem Kolei Śląskich, natomiast finansowanie połączenia zapewni Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Pociągi wyruszą w trasę wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, co nastąpi w niedzielę 12 grudnia.

Pokonanie trasy pomiędzy Bytomiem i Gliwicami zajmie pociągom jedynie 19 minut. Dziś taką trasę można pokonać autobusem w 43 minuty. Tak krótki czas przejazdu osiągnięto dzięki niedawnym remontom linii kolejowych, dzięki czemu pociągi będą mogły rozwijać prędkość do nawet 100 km/h. Ponadto na trasie nie będzie żadnych przystanków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button