Życie Miasta

Jesienne porządki? MAMY DOBRĄ WIADOMOŚĆ!

Już od 2 listopada Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych będzie czynny dłużej! Ułatwi to korzystanie z punktu mieszkańcom Gliwic!

W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszkańcy mogą oddawać odpady zielone, budowlane, wielkogabarytowe i zużyte opony. PSZOK przyjmuje również chemikalia, zużyte baterie i akumulatory oraz elektrośmieci.

Jest to specjalnie zorganizowane dla Mieszkańców Miasta Gliwice miejsce, w którym mogą pozostawić posegregowane odpady komunalne. Punkt posiada dobrą obsługę komunikacyjną oraz umożliwia samodzielne dostarczenie odpadów przez mieszkańców. W punkcie odpady przyjmowane są BEZPŁATNIE, trzeba jedynie zadbać o ich transport i spełnić kilka warunków:

  • odpady muszą pochodzić z nieruchomości zamieszkałych (należących do Mieszkańców Gliwic),
  • należy dostarczyć je pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony.

PSZOK funkcjonuje na terenie instalacji przetwarzania odpadów przy ul. Rybnickiej 199B.

PSZOK, w którym bezpłatnie przyjmowane są różne typy odpadów, cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców, codziennie przyjeżdża tu nawet 150 samochodów. – Dla zapewnienia lepszej jakości obsługi zwiększyliśmy liczbę pracowników obsługujących PSZOK i od listopada punkt będzie czynny dłużej. Wprowadzimy też ankiety satysfakcji klientów, bo zależy nam na dalszym usprawnieniu funkcjonowania i uwzględnianiu oczekiwań mieszkańców – zapowiada prezes PZO, Magdalena Budny.

Od 2 listopada punkt będzie czynny dłużej, a do obsługi skierowano większą liczbę pracowników.

  • od 8.00 do 18.00 – od poniedziałku do piątku,
  • od 8.00 do 14.00 – w soboty.

PSZOK pozwala gliwiczanom na pozbycie się odpadów, które następnie są odpowiednio przetwarzane lub wykorzystywane przez specjalistyczne firmy recyklingowe. Mieszkańcy miasta mogą przywieźć tu to, co nie może trafić do śmietnika — jak lodówki, opony czy odpady budowlane, a także np. większe ilości odpadów, które nie mieszczą się do kontenerów czy worków, m.in. odpady zielone pozostałe po porządkowaniu ogródków.

W Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych bezpłatnie przyjmowane są:

bioodpady (np. trawa, liście, gałęzie, korzenie), opony (4 sztuki rocznie na jednego mieszkańca, w rozmiarze do 20″), odpady budowlano-rozbiórkowe (w tym gruz, papa, wełna mineralna, styropian, folia), odpady wielkogabarytowe (w tym meble, okna, materace, dywany, grzejniki, wanny), chemikalia (w tym rozpuszczalniki i środki ochrony roślin, farby, tusze, kleje, detergenty, filtry olejowe, opakowania po dezodorantach i lakierach i innych aerozolach), elektrośmieci (w tym sprzęt elektroniczny i elektryczny, baterie i akumulatory), papier, tworzywa sztuczne, szkło, metale, odzież i tekstylia, przeterminowane leki, igły i strzykawki

W PSZOK działa także punkt Drugie Życie Rzeczy, w którym pozostawić można niepotrzebne przedmioty codziennego użytku – do wykorzystania przez inne osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button