WideoŻycie Miasta

Już tylko 5 dni potrwa nabór do FIO Śląskie Lokalnie!

Możesz się zgłosić do 31 sierpnia i otrzymać dotację wysokości aż do 5000 zł. Nie zwlekaj!

Celem konkursu Śląskie Lokalnie 2021-2023 jest wsparcie rozwoju młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu województwa śląskiego w realizacji oddolnych inicjatyw. Dzieje się to przez przyznawanie mikrograntów wysokości od 1000 do 5000 złotych.

Dotację mogą otrzymać grupy nieformalne nieposiadające osobowości prawnej, organizacje pozarządowe (patroni) i młode organizacje pozarządowe, mające siedzibę na Śląsku, które zostały zarejestrowane nie wcześniej niż 60 miesięcy od dnia złożenia wniosku. Warto zaznaczyć, że roczny przychód tych organizacji nie może przekraczać 30 tysięcy złotych (za poprzedni rok obrotowy).

Nie masz pomysłu, czym mógłbyś się zająć? Sprawdź na naszym profilu pomysły uczestników wcześniejszych edycji!

Grupa teatralna „Teatr Dziki” działająca przy Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn realizowała projekt „Z Bezdomności do scenicznej wolności”. Dzięki dofinansowaniu zakupili stroje, dekoracje i urządzili scenę. We wrześniu uczestnicy mieli okazję pojechać do Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego. Grupa wystawiła przedstawienie w sąsiednich schroniskach dla osób bezdomnych oraz w Zarządzie Towarzystwa im. św. Brata Alberta. Zobaczcie materiał TVP3 Katowice z próby generalnej!


Stowarzyszenie “Pogodni i Aktywni” w ramach projektu “Łączenie sztuki z przyrodą — upiększanie przestrzeni publicznej” ozdobili własnoręcznie wykonanymi koronkami drzewa w Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu. Członkowie stowarzyszenia własnoręcznie wykonali wełniane ubranka, a do ich stworzenia wykorzystali materiały z recyklingu.


“Razem po rozwój” to projekt Fundacji Sportowe Poruszenie. W ramach projektu współfinansowanego ze środków Programu FIO Śląskie Lokalnie udało się
rozpowszechnić kulturę fizyczną w małej miejscowości! Projekt miał za zadanie zwiększyć świadomość rodziców i poniekąd dzieci, że ćwiczenia od najmłodszych lat mają sens i cel. Nowa mata i 3 nowe materace umożliwiły prowadzenie zajęć na wyższym poziomie, a także przyczyniły się do przekazania dzieciom i młodzieży wiedzy oraz przeprowadzenia instruktażu z zakresu ćwiczeń na wady postawy.


Zgłoś się do 31 sierpnia i otrzymaj środki! 

Regulamin: fioslaskie.com
Telefon: 579 650 968
Email: kontakt@fioslaskie.com
Siedziba Organizatora: ul. O. J. Siemińskiego 22, Gliwice


Ten tekst powstał dzięki finansowaniu z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030. Nasz projekt dobiega końca. Jeśli chcesz umożliwić nam funkcjonowanie w 2022 roku, wesprzyj portal wpłatą na cele statutowe. Możesz zrobić to za pomocą szybkich płatności internetowych za pośrednictwem naszej strony:  https://gliwiceodnowa.pl/wesprzyjnas/. Dziękujemy za każdą przekazaną kwotę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button