112Życie Miasta

Kąpielisko w Czechowicach zamknięte. Trwają poszukiwania zaginionej osoby

Od piątkowego wieczoru trwają poszukiwania na terenie kąpieliska Czechowice. Powodem rozpoczęcia akcji były pozostawione na brzegu klapki i ręcznik. Pomimo dwóch dni poszukiwań nadal nie udało się ustalić, czy ich właściciel na pewno nie znajduje się w wodzie.

Służby by maksymalnie zwiększyć szanse na jak najbardziej dokładne przeczesanie kąpieliska Czechowice zdecydowały się na jego zamknięcie. Brak ludzi w wodzie zdecydowanie ułatwi pracę nurkom, którzy będą mogli potwierdzić czy pod wodą nie znajdują się zwłoki mężczyzny. Co istotne nikt nie zgłosił zaginięcia w Gliwicach i pobliskich im miastach, tak więc jest to element, który może dodawać otuchy w tej bardzo ciężkiej sytuacji.

– W piątek na plaży jeziora czechowickiego, w rejonie wieży, dokładnie o godzinie 21.41, ratownicy ujawnili klapki i niebieski ręcznik. Prześledzono monitoring, z którego zapisów wynikało, że właściciel tych rzeczy wszedł do wody – nie widać jednak, aby w tym samym miejscu z jeziora wyszedł. Sprawą zajęli się policjanci oraz pozostałe służby – straż pożarna i straż miejska, rozpoczęto przeczesywanie akwenu. Dzisiaj w działaniach asystujących płetwonurkom wezmą udział ratownicy medyczni. Ustalono, że do dziś z terenów podległych komendom miejskim w Gliwicach, Zabrzu oraz Tarnowskich Górach nie wpłynęło żadne zawiadomienie o zaginięciu osoby. O finale poszukiwań poinformujemy w kolejnym komunikacie.czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie KMP w Gliwicach.

Miejmy nadzieje, że ktoś po prostu zapomniał wziąć swoich rzeczy, lecz by to potwierdzić musiałaby się zgłosić osoba, które je tam zostawiła. Na razie brak jakichkolwiek sygnałów o tym, by mogłoby tak być. Z drugiej strony mamy jednak pocieszający fakt, że nie wpłynęły zgłoszenia o niczyim zaginięciu. Sprawa na ten moment jest bardzo rozwojowa, a jej finał powinny przynieść dzisiejsze poszukiwania, w których udział biorą wyspecjalizowani w tego typu poszukiwaniach nurkowie. O dalszych informacjach w przebiegu akcji będziemy Państwa na bieżąco informować.

Źródło: KMP w Gliwicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button