Wideo

Kogo popiera rosyjskie społeczeństwo?

25 marca o godzinie 17 odbyło się spotkanie z Michałem Sadłowskim w ramach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Katowicach. Podczas wideokonferencji gość próbował odpowiedzieć na pytanie: Kogo popiera rosyjskie społeczeństwo Putina czy Nawalnego?

Michał Sadłowski przybliżył nam wydarzenia, które od kilku miesięcy uważnie obserwują najważniejsze stacje telewizyjne na całym świecie. Jeżeli nie mieliście czasu śledzić relacji na bieżąco, zapraszamy do obejrzenia wywiadu, z którego dowiecie się wszystkiego, co najważniejsze o Putinie, Nawalnym i współczesnej Rosji. Spotkanie poruszające temat dramatycznych wydarzeniach związanych z otruciem, aresztowaniem i procesem rosyjskiego opozycjonisty to coś, co powinien obejrzeć każdy, kto jest zainteresowany polityką. W czasie wywiadu padły pytania o przeszłość Aleksieja Nawalnego, o warunki, w jakich obecnie przebywa oraz o powody, dla których Nawalny zdecydował się wrócić do Rosji.

Michał Sadłowski podzielił się w wywiadzie swoją wiedzą dotyczącą kryzysu w Rosji w latach 90-tych i opowiedział nam o przyczynach, które sprawiły, że Władimir Putin stał się niepodzielnym władcą Rosji. Poznaliśmy także sylwetkę Aleksieja Nawalnego, dowiedzieliśmy się ciekawych faktów o jego pochodzeniu i początkowej działalności politycznej. Analiza Michała Sadłowskiego pozwala odpowiedzieć na pytanie, na czym polega sukces Nawalnego i z czego wynika jego popularność w ostatnich miesiącach. Konflikt pokoleń, jaki obecnie obserwujemy w Rosji, może być zapowiedzią wielkich zmian, jakie dzieją się na naszych oczach.

Michał Sadłowski – ekspert do spraw obszaru postradzieckiego, doktor nauk prawnych, pracownik zakładu historii administracji Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, współpracownik naukowy w Centrum Badań nad Prawem Europy Wschodniej i Azji Centralnej, a także autorem bloga “Michał Sadłowski o wschodzie”.

Zapraszamy Was do obejrzenia całego materiału:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button