Polityka lokalna

Kolejne ofiary betonowego miasta

O planowanej wycince drzewostanu na ul. Korfantego, Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach poinformował podczas lipcowego spotkania kierownictwa miasta z radami dzielnic. Usuwanie drzew rozpoczęło się 27 lipca o godzinie 9.

Jak informuje ZDM, usunięte zostaną rośliny zagrażające bezpieczeństwu ludzi i mienia, w to miejsce natomiast zostanie nasadzone 100 klonów polnych odmiany „Elegant”. Siedmiometrowe drzewa przeznaczone do wycinki są według oceny ZDM martwe lub zamierające. Na działania wydał zgodę Marszałek Województwa Śląskiego. Prace zarówno przy wycince, jak i późniejszych nasadzeniach, będą prowadzone etapami. Część prac zaplanowano na jesień, poza okresowym lęgowym.

Komentarze internautów świadczą o tym, że opinia na temat złego stanu drzew budzi wątpliwości, a mieszkańcy miasta są zaniepokojeni trwającymi także w okresie lęgowym wycinkami. Według dostępnych informacji na terenie miasta w najbliższym czasie ma zostać wycięte aż 1579 sztuk drzew, w zamian planowane są nasadzenia w liczbie 1980 sztuk.

Ostatnie burze potwierdziły jednak zły stan przynajmniej części drzew na tej ulicy. Gwałtowne wichury i wyładowania atmosferyczne spowodowały ułamanie się gałęzi, co spowodowało, że zaparkowane wzdłuż ulicy auto zostało zniszczone.

Ada Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button