Życie Miasta

Kolejne ognisko obywatelskiego sprzeciwu?

17 listopada utworzona została kolejna internetowa petycja skierowana do Prezydenta Miasta Gliwice. Tym razem chodzi o teren po Zameczku Leśnym przy ul. Chorzowskiej. Autorzy petycji nie chcą tam zabudowy mieszkaniowej.

Link do petycji, którą można podpisać elektronicznie: [LINK]

Oto treść petycji:

Panie Prezydencie Miasta Gliwice!

Do mieszkańców dochodzą informacje, jakoby władze naszego
miasta chciałby sprzedać prywatnemu inwestorowi działkę po dawnym gliwickim „Zameczku”. Jednocześnie te same źródła podają, że przeznaczeniem działki miałoby być budownictwo mieszkaniowe.

Jako mieszkańcy NIE ZGADZAMY SIĘ NA SPRZEDAŻ TEGO TERENU POD
PRYWATNĄ ZABUDOWĘ! Park Chorzowski, zwłaszcza po zbudowaniu tam tężni solankowej, jest miejscem, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie spędzają czas, szczególnie w dobie obecnych ograniczeń. Teren ten już od ponad 100 lat jest ogólnodostępny, dlatego nie znajduje u nas zrozumienia pomysł sprzedaży choćby jego części pod zabudowę prywatną.

Park Chorzowski to dziedzictwo Gliwic i żaden mieszkaniec
nie powinien być pozbawiony możliwości pełnego korzystania z tego dobrodziejstwa wspólnej własności.

DLATEGO KATEGORYCZNIE DOMAGAMY SIĘ WSTRZYMANIA WSZELKICH PRAC MAJĄCYCH NA CELU SPRZEDAŻ TERENU PRYWATNEMU WŁAŚCICIELOWI I POZOSTAWIENIA
CAŁEGO TERENU W RĘKACH MIASTA – CZYLI POŚREDNIO W RĘKACH WSZYSTKICH GLIWICZAN.

Przez wieloletnie zaniedbania straciliśmy już gliwicki
„Zameczek” – teraz mamy stracić to, co po nim zostało – czyli atrakcyjny teren. TEMU MÓWIMY KATEGORYCZNE NIE!

Z wyrazami szacunku
Mieszkańcy Gliwic

Póki co nie wiemy kto jest autorem petycji. Twórcą jest anonimowy mieszkaniec podpisany jako Adam B.

[AKTUALIZACJA 21.11.2020 r.] Do utworzenia petycji przyznało się Koło Aktywni Platforma Obywatelska Gliwice. Jest to o tyle ciekawy fakt, że we władzach miasta jako wiceprezydent zasiada Ewa Weber, członkini gliwickiej Platformy. Oto komunikat opublikowany przez koło:

Koło Aktywni Platforma Obywatelska Gliwice podjęło uchwałę o przygotowaniu petycji, w której wyrażony jest sprzeciw wobec możliwej sprzedaży działki po Zameczku Leśnym w Gliwicach prywatnemu inwestorowi. Inwestor taki miałby możliwość (w obecnym stanie prawnym, na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego) wybudowania tam domów, tym samym zabierając gliwiczanom kolejny fragment zielonego, ogólnodostępnego terenu leśnego. Nie godzimy się na takie działania. Uważamy, że to miejsce powinno służyć ogólnodostępnej rekreacji, którą cenią gliwiczanie, tak licznie odwiedzający ten park i niedawno wybudowaną (i położoną blisko wspomnianej działki), tężnię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button