Życie Miasta

Kolejny gliwiczanin dał się oszukać

37-latek z dzielnicy Ostropa wykonał polecenia oszustów podających się za zainteresowanych kupnem wystawionego na OLX przedmiotu, wpisywał bankowe dane poufne, które pozwoliły przestępcom przejąć władanie jego kontem. Szczęśliwie skończyło się na stracie jedynie 900 zł.

Jak dotrzeć z ostrzeżeniem do mieszkańców naszego rejonu, tych, którzy korzystają z portalu ogłoszeniowego OLX? Dotychczasowe ostrzeżenia, kampanie społeczne, komunikaty policji czy mediów nie skutkują – kolejny gliwiczanin dał się podejść oszustom, którzy, posługując się komunikatorem Whatsapp, podesłali link do fałszywej strony. Może jest jakaś metoda, której jeszcze nie znamy? – pyta na swojej stronie internetowej gliwicka policja.

Uzyskując dostęp do bankowości elektronicznej, grupa przestępcza zdążyła ukraść 900 zł z konta gliwiczanina.
Refleksja o tym, że coś może być nie tak, przyszła zbyt późno. Oszukany zgłosił się w I Komisariacie, zawiadamiając o oszustwie.

Policjanci systematycznie ostrzegają – sprawy tego typu są bardzo trudne. Grupy przestępcze, w wielu przypadkach zza wschodniej granicy, są przygotowane do zacierania śladów swojej działalności w Internecie. Mimo zatrzymań podejrzanych, odzyskanie skradzionych pieniędzy jest bardzo trudne, często niemożliwe.

W dobie zwiększonej popularności zakupów internetowych wielu Polaków pada ofiarom oszustw. Przypominamy, aby przy zakupach przez sieć zachować wzmożoną czujność oraz nie podawać nikomu wrażliwych danych.

gliwice.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button